Výlety s dětmi

Řecká sobota na hradě Veveří

Výlety s dětmi

Řecká sobota na hradě Veveří

Řecká sobota na hradě Veveří
  • Datum: 1.6.2019
  • Místo: Veveří - hrad
  • Adresa: Veverská Bítýška, Brno, Česká republika

Popis

První červnová sobota na hradě Veveří bude letos opět patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Se svým bohatým kulturním, historickým a gastronomickým programem se již zařadila mezi tradiční akce konané na hradě Veveří. Můžete se těšit na

- koncert Marthy a Teny Elefteriadu

- vystoupení tanečního souboru Prometheus

- hudební skupiny Musica Balkanika, Mydros (Budapešť), Prometheus

- výuka řeckých tanců pod vedením tanečního souboru Prometheus

- vystoupení dětského folklórního tanečního souboru Javorníček

- historická výstava

- program pro děti

- hudba a řecké občerstvení po celý den

Akce „Řecká sobota na hradě Veveří“ je jedinečná tím, že se zde prezentují současně organizace a instituce, které se v Brně a v České republice zabývají Řeckem a řeckou kulturou. Organizátoři chtějí touto akcí zprostředkovat veřejnosti zejména kulturní tradice a historické vazby Moravy na Řecko.  

Letošním ročníkem budou návštěvníky hudebně doprovázet skupiny Musica Balkanika, Mydros (Budapešť) a Prometheus. Hudební produkci zpestří vystoupení Marthy a Teny Elefteriadu. Nejen milovníci Řecka se mohou těšit na krojované vystoupení tanečníků ze souboru Prometheus. Všichni zájemci budou mít během dne možnost si tance sami vyzkoušet. Pro rodiny s dětmi budou připraveny tematické atrakce a speciálně upravený program s lektory tanců. Návštěvníci budou mít také možnost si prohlédnout inovovanou výstavu „Řekové na území Dunajské monarchie“.

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/jizni-morava/brno/4457-recka-sobota-na-hrade-veveri-4505