Výlety s dětmi

Hrad Bítov - místo natáčení pohádky Tajemství staré bambitky

Výlety s dětmi

Hrad Bítov - místo natáčení pohádky Tajemství staré bambitky

Hrad Bítov - místo natáčení pohádky Tajemství staré bambitky
  • Druh zábavy: prohlídka hradu - interiéry se zoologickou expozicí, zbrojnice, mučírna a hladomorna, hradní pivovar aj.
  • Doporučený věk dětí: 6+
  • Adresa: Bítov 1, Bítov, Česká republika

Popis

Hrad Bítov se nachází asi 9 km severozápadně od města Vranov nad Dyjí v okrese Znojmo. Jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR a v roce 2001 byl zapsán na seznam národních kulturních památek.

Parkoviště se nalézá asi 600 metrů od hradu. K hradu se dostaneme po asfaltové cestě. S kočárkem je možné se projít po areálu hradu a v hradní zahradě s voliérami exotického ptactva. Vybrat si můžeme z následujících prohlídek hradu.

Prohlídky

1. prohlídkový okruh provází interiéry zámku, hradní kuchyní a zoologickou expozicí tuzemských a cizokrajných zvířat a trofejí včetně sbírky 49 vycpaných psů různých ras. Délka prohlídky až 70 minut.

2. prohlídkový okruh zahrnuje expozici hradního pivovaru se sladovnou, ležáckými sklepy, bednářskou dílnou, máčírnou hvozdem, humnem a dobovou hospodou. Dále prohlídku nádvoří, novogotické kaple, hradní zahrady barona Jiřího Haase a dva výstavní sály. Tento okruh je bez průvodce a lze jej projít dle vlastního tempa. 2. prohlídková trasa je bezbariérová, a tudíž se dá absolvovat i s kočárkem.

3. prohlídkový okruh bude zajímavý hlavně pro mužské a chlapecké návštěvníky. Jedná se o sbírku zbraní především ze 17. století doplněnou o středověké a orientální zbraně. Prohlídka se koná pouze v době letních prázdnin a trvá 30 minut.

4. prohlídkový okruh se nachází v nejstarší dochované kamenné stavbě hradu - Břitové věži z první poloviny 13. století. V přízemí se nachází hladomorna a v I. patře dvě vězeňské kobky. Ve II. patře je mučírna s replikami mučících nástrojů a prezentací útrpného práva. Výhodou je, že si děti mohou vše osahat a vyzkoušet. Je dlouhý 30 minut

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-morava/431-prohlidka-pro-deti-na-hrade-bitov