Výlety s dětmi

Prohlídky pro děti na zámku Potštejn

Výlety s dětmi

Prohlídky pro děti na zámku Potštejn

Prohlídky pro děti na zámku Potštejn
  • Druh zábavy: zámecké prohlídky pro děti, interaktivní hry ze světa pohádek, dětská herna
  • Doporučený věk dětí: 1+
  • Adresa: Jarníkova 1, Potštejn, Česká republika

Popis

Východočeská obec Potštejn nacházející se mezi Vamberkem a Ústím nad Orlicí je známa především zříceninou hradu Potštejn. Pro děti však může být velmi zajímavá i návštěva zámku Potštejn, kde se také konají prohlídky pro děti.

Na zámku je možné si vybrat z následujících prohlídek – klasická prohlídka, hraná prohlídka, Bubákov, Pohádkov a noční prohlídky.

Při klasické prohlídce zavítáme do zámecké jídelny, dámské ložnice, dětského pokoje, knihovny, koupelny s nástěnnými malbami, velkého mramorového sálu se vzácným rokokovým stropem a dalších místností. Doprovází nás průvodce po dobu 40 - 45 minut.

Hraná prohlídka v barokních kostýmech potěší určitě děti a trvá 40 minut.

Název Bubákov nese prohlídka zámeckého sklepení (s průvodcem), v němž se setkáme s tajuplnou minulostí a záhadou potštejnského pokladu. Prohlídka je určena dětem od 6 let a trvá 20 minut.

Pohádkov zahrnuje pohádkovou expozici a hernu pro děti od 1 roku. Délka prohlídky je individuální.

Během vánoční prohlídky získáme poznatky o vánočních zvycích a prožijeme betlémský příběh. Prohlídka trvá 50 minut a je nutná REZERVACE.

 

Zámek Potštejn

Zámek Potštejn byl postaven v duchu barokního stylu roku 1749 hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré. Později, a to až do roku 1945, ho vlastnil rod Dobřenských. První patro zámku prošlo rekonstrukcí a je zpřístupněno veřejnosti. Na dalších úpravách zámku se pracuje. Zámek Potštejn je v soukromém vlastnictví.

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vychodni-cechy/403-prohlidky-pro-deti-na-zamku-potstejn