Výlety s dětmi

Okruh z Dobré přes Stožec a Černý Kříž

Výlety s dětmi

Okruh z Dobré přes Stožec a Černý Kříž

Okruh z Dobré přes Stožec a Černý Kříž
  • Trasa výletu: okruh z Dobré přes Stožec a Černý Kříž
  • Celková délka cyklotrasy: 15 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano (500 metrový úsek od rozcestí Černý Kříž - u mostu k rozc. U Mrtvého luhu lépe cyklovozík vést)

Popis

Cyklistický okruh v jihovýchodní části Šumavy obchází vrcholy Stožce (1.065 m) a Stožecké skály (974 m). Výlet lze doporučit i pro jízdu s cyklovozíkem, vede po asfaltových a zpevněných cestách, malý úsek po pěšině, kde je možné cyklovozík případně tlačit.

Trasa výletu

Výchozím bodem zvolíme vesničku Dobrá, na jejímž západním okraji u křižovatky cyklotras 1030 a 1024 necháme na záchytném parkovišti auto. Vyrazíme vzhůru po modře značené asfaltové cyklotrase 1024 směrem do Stožce. Chvilku stoupání vystřídá rovina a klesání přes rozcestí Stožecká luka, za kterým nás čeká jízda po zpevněné cestě kouzelným údolím Mlýnského potoka až do Stožce.

Ve Stožci na hlavní křižovatce cest u penzionu a restaurace Pstruh odbočíme doleva a po asfaltové cyklostezce (cyklotrasa 7 a 33) míříme do Černého Kříže. Na rozcestí Černý Kříž – u mostu zahneme doleva, překleneme most přes Studenou Vltavu a po úzké pěšině se dostaneme na rozcestí U Mrtvého luhu (500 m, případně cyklovozíky vést). Odtud už po asfaltové cyklostezce (bíle značené cyklotrase 1030) přijíždíme do Dobré, která se pyšní lidovou architekturou, díky níž byla vyhlášena chráněnou vesnickou památkovou rezervací.

Možnosti občerstvení

Zábava pro děti během výletu

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/sumava/3974-okruh-z-dobre-pres-stozec-a-cerny-kriz