Výlety s dětmi

Procházka s kočárkem Úpským údolím a Obřím dolem

Výlety s dětmi

Procházka s kočárkem Úpským údolím a Obřím dolem

Procházka s kočárkem Úpským údolím a Obřím dolem
  • Trasa výletu: z Pece pod Sněžkou Úpským údolím a Obřím dolem ke kapličce a zpět
  • Celková délka trasy: 6 km
  • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Auto necháme na placeném parkovišti P3 u kaple Panny Marie v horském městě Pec pod Sněžkou, které leží v malebném údolí řeky Úpy pod nejvyšší českou horou Sněžkou (1.603 m). Vydáme se směrem k dolní stanici lanové dráhy na Sněžku. Abychom nemuseli jít po silnici, hned za parkovištěm vlevo se napojíme na modrou turistickou značku, po níž vede interaktivní stezka se zábavnými úkoly a otázkami zaměřenými na Krkonoše. Stezka je ukončena dětským hřištěm pod nástupištěm kabinkové lanovky na horu Sněžku.

Stále po modré pokračujeme Obřím dolem. Při procházce míjíme chatu Betynu a nad ní ve stráni spatříme Boudu Máma, dále projdeme kolem Boudy v Obřím dole a Boudy pod Sněžkou. U posledních dvou chat můžeme pozorovat pasoucí se zvířata, jež tu chovají.

Trasa je bezbariérová s asfaltovým povrchem, vhodná pro všechny druhy kočárků, vede mírně do kopce a končí u kapličky, ve které se na základě bohaté (foto)dokumentace dočteme o zdejší přírodní katastrofě z 29. 7. 1897. Dále Obřím dolem nelze s kočárkem pokračovat, cesta je přírodní a prudce stoupá. Vyúsťuje v Obřím sedle u Slezské boudy (Dom Śląski) v Polsku. Zpět do Pece pod Sněžkou se vrátíme po stejné trase.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/krkonose/3687-prochazka-s-kocarkem-upskym-udolim-a-obrim-dolem