Výlety s dětmi

Zoologická zahrada Brno

Výlety s dětmi

Zoologická zahrada Brno

Zoologická zahrada Brno
  • Druh zábavy: ZOO, dětská hřiště, jízda vyhlídkovým vláčkem, lanové centrum, vzdělávací programy pro školy, příměstské tábory, zájmové kroužky, zooterapie
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: U Zoologické zahrady 46, Brno, Česká republika

Popis

Kde je ZOO Brno?

Zoologická zahrada Brno se nalézá na svazích a hřebeni Mniší hory v městské části Bystrc. Je dobře dostupná linkami MHD (tramvají, trolejbusem, autobusem), zastávka tramvaje a trolejbusu Zoologická zahrada, zastávka autobusu Pod Mniší horou. Před hlavním vstupem do ZOO je nízkokapacitní parkoviště, které je brzy obsazeno. Větší parkoviště najdeme o cca 300 metrů dále směrem k centru.

Šelmy a areál Beringie

V dolní části ZOO si můžeme prohlédnout například tygry sumatérské, lední medvědy, orly bělohlavé, vlky, bobry kanadské a opice. Nachází se tu areál Beringie obývaný medvědy kamčatskými, rosomáky a jinými sibiřskými druhy, které pocházejí z Kamčatky, Čukotky a Aljašky. Prostředí Kamčatky dotváří umělé skály, potok, jezírko, gejzír i typické kamčatské chalupy, v nichž se seznámíme s životem na Kamčatce. Zvířata v „Beringii“ lze pozorovat z vyhlídky.

Průchod přímo mezi klokany

průchozí expozici se ocitneme v ohradě s klokany.

Výběhy, kontaktní ZOO i pavilón s tropickými živočichy

Ve výbězích na svazích uvidíme antilopy, lamy, soby a losyNa hřebeni stojí pavilón Tropické království představující živočichy tropické fauny či pavilón exotického ptactva – tzv. EXOTÁRIUM, táhne se tudy výběh Safari určený pro zebry, žirafy, pakoně a pštrosy, velmi atraktivní je dětská ZOO s velkým hřištěm.

Dětské atrakce a vzdělávání

Po celé brněnské zoologické zahradě jsou rozmístěny menší herní atrakce. U mladších dětí se těší oblibě také lanové centrum Lanáček, které je zpřístupněné za vstupné. Unavené nohy si mohou odpočinout ve vyhlídkovém vláčku. ZOO Brno připravuje vzdělávací programy pro děti MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ, poskytuje zooterapie, vede zájmové kroužky, organizuje příměstské tábory a provozuje záchrannou stanici zvířat.

Celoročně je v ZOO otevřena restaurace U Tygra.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/zoo-farmy-kone/jizni-morava/3624-zoologicka-zahrada-brno