Výlety s dětmi

Na kole ze Sadské do Nymburka

Výlety s dětmi

Na kole ze Sadské do Nymburka

Na kole ze Sadské do Nymburka
  • Trasa výletu: ze Sadské přes Písty do Nymburka a zpět
  • Celková délka cyklotrasy: 25 km (při návratu stejnou cestou); 22 km (při návratu přes písečný přesyp-bez cyklovozíku)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano (pouze varianta z Nymburka po stejné cestě zpět)

Popis

Pohodový výlet ze Sadské do Nymburka můžeme doporučit cyklistům všech věkových kategorií.

Ze Sadské vyrazíme po cyklotrase 8240 vedlejšími ulicemi směrem k jezeru Sadská. Cyklotrasa jezero obchází z východní strany a končí u řeky Labe. Tam odbočíme doprava na cyklotrasu 0019, která nás podél řeky dovede přes obec Písty do Nymburka. Do obce Písty jedeme po nezpevněné cestě, po zbytek výletu nás už čeká jenom asfaltová cyklostezka.

V Nymburce se podíváme do parku na jihovýchodním okraji města, poté zavítáme do historické části na opačném břehu. Řeku lze překlenout na třech místech – přes železniční most, lávku podél silničního mostu nebo zdymadlo (tam je nutné kola vynést po schodech).

Zpáteční cesta přes písečný přesyp (bez cyklovozíku)

Po prohlídce centra města se vrátíme na levý břeh a tentokrát se držíme červené turistické značky. Ta se po opuštění Nymburka na chvíli odklání od cyklotrasy 0019 a po 500 metrech zase s ní spojuje. V Pístech se červená značka opět odpojuje od cyklotrasy. Projíždíme kolem velice zajímavého písečného přesypu, který byl prohlášen evropsky významnou lokalitou Natura 2000 a poté se lesem přiblížíme k jezeru Sadská. Těsně před ním navážeme na cyklotrasu 8240, která nás zavede zpět do Sadské.

Zpáteční cesta pro cyklovozíky a malé děti

Cyklotrasy 8240 a 0019 jsou bez problému sjízdné pro cyklovozíky a zvládnou je i menší děti. Zpáteční cesta po červené značce je díky horšímu terénu náročnější a nevhodná pro cyklovozíky – doporučujeme se vracet po stejné cestě.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/3583-na-kole-ze-sadske-do-nymburka