Výlety s dětmi

Labská stezka z Ústí nad Labem do Děčína

Výlety s dětmi

Labská stezka z Ústí nad Labem do Děčína

Labská stezka z Ústí nad Labem do Děčína
  • Trasa výletu: po Labské stezce z Ústí nad Labem do Děčína, návrat vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 29 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Labská stezka (značená jako cyklotrasa č. 2) mezi Ústím nad Labem a Děčínem vede téměř po celé své délce po asfaltové cyklostezce na pravém břehu Labe. Pouze krátký úsek na severním okraji Děčína je po silnici II/261 ve vyhrazeném pruhu pro cyklisty. Na stezku se tedy bez obav můžeme vydat i s cyklovozíkem nebo na in-line bruslích. Vzhledem k tomu, že tato dvě velká města spojuje železnice po obou stranách řeky, ke zpáteční cestě lze využít přepravu vlakem. Pohodlnější je použít dráhu na pravém břehu, abychom nemuseli přejíždět na druhou stranu řeky, a to mezi stanicemi Ústí nad Labem–Střekov a Děčín–východ. U cyklostezky je několik bufetů a restaurací.

V Ústí nad Labem se na cyklostezku napojíme v blízkosti nádraží Ústí nad Labem–Střekov. Po opuštění Ústí nad Labem míříme na Valtířov, kde přímo u stezky zahlédneme Muzeum československého opevnění, které představuje systém lehkých opevnění budovaný ve 30. letech 20. století na obranu proti Německu. Dále projíždíme Velkým Březnem, kde se nachází zámek a muzeum pivovaru. Než dorazíme do Děčína, už zbývají jen Malé Březno a Těchlovice.

V Děčíně, těsně před silničním mostem přes Labe se můžeme zastavit na dětském hřišti Kocanda, u kterého je několik možností občerstvení. Za silničním mostem se nachází děčínský zámek s parkem, ve kterém objevíme další dětské hřiště. V těchto místech Labskou stezku opouštíme východním směrem a výlet zakončíme na nedalekém nádraží Děčín–východ. Vlakem se dopravíme zpět do Ústí nad Labem.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/ceske-stredohori/3402-labska-stezka-z-usti-nad-labem-do-decina