Výlety s dětmi

Bludiště a labyrinty na zámku Loučeň

Výlety s dětmi

Bludiště a labyrinty na zámku Loučeň

Bludiště a labyrinty na zámku Loučeň
  • Druh zábavy: labyrinty a bludiště, kostýmované prohlídky, speciální prohlídky pro nejmenší, čokoládové prohlídky
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Loučeň 1, Loučeň, Česká republika

Popis

Barokní památka zámek Loučeň se nachází nedaleko města Nymburk. Krásný zámek s původními interiéry obklopuje rozlehlý anglický park. Původně stál zámek uprostřed francouzské zahrady, avšak Thurn-Taxisové v druhé polovině 19. století podlehli dobové módě romantismu a park se začal měnit.

Při procházce parkem uvidíme celoevropský unikát a to 11 labyrintů a bludišť. Zabloudit můžeme například v tisovém či palisádovém bludišti. Novou energii pak načerpat třeba v kamenném labyrintu. Takové labyrinty mají totiž schopnost dobít naši ubývající energii.

Pokud zatoužíme po pikniku v zámeckém parku, tak to zde není problém. Stačí si objednat piknikový koš, vybrat hezké místo a vychutnávat plnými doušky přírodu a dobré jídlo.

Při prohlídce zámku se zaručeně nebudou nudit ani děti. Prohlídky na Loučeni jsou totiž výhradně kostýmované. S komorníkem, nadlesním či knížetem nahlédnete pod pokličku historie. Speciální dětské prohlídky, kdy nikdo ani nedutá, jsou připravené pro ty nejmenší. Zámek Loučeň nabízí také čokoládové prohlídky, kdy si přijdou na své naše chuťové buňky.
Poučení, zábava, romantika ... to vše nabízí zámek Loučeň.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/stredni-cechy/250-bludiste-a-labyrinty-na-zamku-loucen