Výlety s dětmi

Procházka po Mariánských Lázních

Výlety s dětmi

Procházka po Mariánských Lázních

Procházka po Mariánských Lázních
  • Trasa výletu: procházka po Mariánských Lázních; případně výstup na rozhlednu Hamelika a do parku miniatur Boheminium (bez kočárku)
  • Celková délka trasy: 12 km; s kočárkem 8 km
  • Terén: rovinatý až kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (kromě výstupu na rozhlednu a do parku miniatur)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (kromě výstupu na rozhlednu a do parku miniatur)

Popis

Tento výlet nás zavede do druhého největšího lázeňského města v ČR - Mariánských Lázní. Kráčíme parky do centra města se zastávkami u léčivých pramenů. Procházka je vhodná pro všechny typy kočárků. Rodiny bez kočárku mohou ještě vystoupat na rozhlednu Hamelika, od níž se dá dojít k parku miniatur Boheminium.

Procházka po Mariánských Lázních s kočárkem

Výlet začneme na okraji Mariánských Lázní, v části Úšovice, kde narazíme na první pramen s názvem Antoníčkův. Vydáme se po zelené turistické značce, zprvu procházíme obytnou částí, kterou po chvíli vystřídá park, ve kterém nalézáme Rudolfův a Ferdinandův pramen.

Stále se držíme zelené turistické značky, po které se dostaneme na rozcestí Mariánské Lázně. Odtud po modré a zelené turistické značce sady Václava Skalníka dorazíme do centra města. Jedinečnou podívanou vzbuzuje pohled na novobarokní kolonádu v popředí se Zpívající fontánou. Procházkou centrem můžeme ochutnat vodu z dalších léčivých pramenů.

Na rozhlednu Hamelika a do parku miniatur Boheminium

Po prohlídce města je možné se u Hotelu Nové Lázně v ulici Reitenbergerova napojit na žlutou turistickou značku a vyjít lesní cestou na rozhlednu Hamelika. Cesta dále pokračuje přes sjezdovku k rozcestí Krakonoš, u kterého se nachází park miniatur Boheminium.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/karlovarsko/224-prochazka-po-marianskych-laznich-a-okoli