Výlety s dětmi

Procházka u Komárovského rybníka

Výlety s dětmi

Procházka u Komárovského rybníka

Procházka u Komárovského rybníka
  • Trasa výletu: okruh z Nové Vsi u Branžeže přes Srbsko, s možností koupání v Komárovském rybníku
  • Celková délka trasy: 8 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

U Komárovského rybníka se nalézá několik pláží a kempů, proto tento výlet můžeme v letních měsících spojit s koupáním. Na výlet si vezmeme kočárek do terénu, trasa vede po lesních cestách a zčásti po vedlejší silnici. Nečekají nás žádná stoupání, cesta je vhodná pro odrážedla, případně i kola.

Dojedeme do Nové Vsi u Branžeže, na konci obce ponecháme auto na parkovišti. Vyrazíme po asfaltce směrem k chatové osadě Lemberk u Komárovského rybníka. Od parkoviště se držíme zelené turistické značky, která už po 500 metrech odbočuje doprava, my pokračujeme stále rovně po lesní neznačené cestě.

V Srbsku na hlavní křižovatce zabočíme doprava a asi 500 metrů jdeme po vedlejší silnici s malým provozem, vede tudy červená turistická značka. Na rozcestí Chrby se dáme doprava a po lesní cestě v doprovodu zelené turistické značky se vracíme ke Komárovskému rybníku. V posledním úseku před rybníkem nám cestu lemují z obou stran pískovcové skály.

Pokračujeme podél Komárovského rybníka k Duo Kempu na západním břehu. Zde je restaurace s venkovním posezením. Napojíme se na vedlejší silnici se žlutou turistickou značkou a vypravíme se po ní doleva. Později přejdeme na louku a obcí Nová Ves se vracíme na parkoviště, kde máme vůz.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/cesky-raj/220-prochazka-u-komarovskeho-rybnika-s-moznosti-koupani