Výlety s dětmi

Areál lesních her aneb Soví stezka, Stožec

Výlety s dětmi

Areál lesních her aneb Soví stezka, Stožec

Areál lesních her aneb Soví stezka, Stožec
  • Trasa výletu: okruh ze Stožce přes trasu interaktivní naučné stezky
  • Celková délka trasy: 5 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Areál lesních her neboli Soví stezka je zážitková trasa pro všechny věkové kategorie. Nachází se necelý kilometr od informačního střediska NPŠ ve Stožci. Auto můžeme nechat ve Stožci na parkovišti s platebním automatem, všude jinde v obci je parkování zakázáno. Do Stožce lze dorazit též vlakem.

Ze Stožce se vydáme po asfaltové silnici podél železniční trati směrem do Černého Kříže (cyklotrasa č. 33). Asi po kilometru odbočíme vpravo do lesa, kde začíná 1,6 km dlouhá trasa naučné stezky. Přivítá nás na ní dřevěná soška puštíka bělavého, který se stal jejím symbolem. Soví stezka vede po nezpevněných pěšinách a cestách, které místy nejsou příliš vhodné pro kočárky. Areál lesních her obsahuje 14 zastávek s mnoha zábavně – naučnými prvky. Věnuje se životu v přírodě, obnově lesa a významu tlejícího dřeva.

Po cestě budeme rozpoznávat stopy lesních živočichů, lesní škůdce, druhy lesních dřevin, nahlédneme do umělé dutiny stromu, zaposloucháme se do ticha lesa, naučíme se rozlišovat způsoby okusování šišek u jednotlivých zvířat a spousty dalšího.

Na konci stezky se napojíme na lesní cestu, po které sestoupáme zpět do Stožce.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/sumava/2180-stezka-lesnich-her-aneb-sovi-stezka-stozec