Výlety s dětmi

Hra v přírodě s příběhem, úkoly a pokladem - Šemanovickým dolem se skřítkem Karpíškem

Výlety s dětmi

Hra v přírodě s příběhem, úkoly a pokladem - Šemanovickým dolem se skřítkem Karpíškem

Hra v přírodě s příběhem, úkoly a pokladem - Šemanovickým dolem se skřítkem Karpíškem
  • Trasa výletu: od jeskyně Klemperka Šemanovickým dolem a ke Kostelíčku
  • Celková délka trasy: 8 km
  • Terén: rovinatý, zčásti kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Hra je určená dětem ve věku 4 – 12 let, v provozu je každý den od dubna do října. Hrad Kokořín nebo kokořínské Pokličky zná každý, ale slyšeli jste někdy o jeskyni Klemperka, o skalním bytě Rozbořenka nebo o Cimrmanově jeskyni? Tato hra nás provede nejzajímavějšími místy Šemanovického dolu.

Skřítek Karpíšek nám poví něco o obyvatelích tohoto nádherného údolí. Můžeme se s ním podívat do malé, volně přístupné, podzemní jeskyně, zkusit si, jak lidé dříve žili v obydlích, vytesaných do skály a uvidíme, jak vypadá jeden z největších skalních převisů na Kokořínsku. Skřítek má pro děti připraveno celkem 9 skrýší s různými úkoly. Když je s pomocí herního plánu najdou a úkoly úspěšně splní, získají nápovědy, které jim umožní najít truhlu s odměnou. Zakoupením této hry finančně podpoříme organizování aktivit pro místní děti. Herní plán si lze objednat na stránce www.zapokladem.cz.

Pravidla hry v přírodě

Obtížnost úkolů je nastavena tak, aby byly zvládnutelné, ale zároveň i zajímavé a zábavné pro děti ve věku od cca 4 do 12 let. Z důvodů věkového rozmezí dětí je pro každý úkol k dispozici lehčí a těžší varianta zadání (někdy i střední). U každého úkolu je k nalezení správná odpověď, kterou lze přečíst pomocí aplikace pro čtení QR kódů v mobilním telefonu. Ukryté krabičky jednotlivých stanovišť jednoduše najdeme buďto na základě GPS souřadnic, nebo podle fotografií a textových popisů jejich umístění včetně mapy, což je vše uvedeno v herním plánu. Herní plán můžeme stáhnout přes odkaz, jenž nám po uhrazení hry bude zaslán. V případě platby kartou odkaz na herní plán obdržíme automaticky a obratem. Pokud zaplatíme převodem na účet, herní plán získáme až po připsání částky na účet provozovatele hry a po jeho potvrzení připsané částky. Hra je v nabídce od dubna do října, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Je pravidelně kontrolována a případně doplňována.

Více informací o hře je na oficiálních stránkách provozovatele.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/kokorinsko/2167-semanovickym-dolem-se-skritkem-karpiskem