Výlety s dětmi

PAVILON ANTHROPOS, Brno

Výlety s dětmi

PAVILON ANTHROPOS, Brno

PAVILON ANTHROPOS, Brno
  • Druh zábavy: expozice zaměřená na evoluci člověka a nejstarší historii osídlení Moravy i Evropy, interaktivní audiovizuální prezentace, dioramata, rekonstrukce mamuta, lektorské výklady
  • Doporučený věk dětí: 5+
  • Adresa: Pisárecká 5, Brno, Česká republika

Popis

Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu je tvořena 3 základními celky, na jejichž tvorbě se podíleli přední vědečtí odborníci: "Morava lovců a sběračů" a "Nejstarší umění Evropy" (autor scénáře M. Oliva) a "Paleolitické technologie" (autoři Z. a P. Nerudovi).

V druhé části pak divák nalezne aktuální poznatky z výzkumu evoluce člověka a počátků jeho kultury: "Genetika ve vývoji člověka" (J. Sekerák), "Příběh lidského rodu" (Z. Šmahel, M. Dočkalová), doplněné navíc představením chování a života člověku nejbližších tvorů - primátů, prezentované v části "Primáti naše rodina" (V. a M. Vančatovi).

Nově vybudovaná expozice nepřiblíží jen aktuální poznatky z výzkumů archeologie, antropologie, genetiky apod., ale přináší i interaktivní prezentace díky moderní audiovizuální technice a je obohacena řadou dioramat a rekonstrukcí prostředí i života paleolitických lovců a sběračů. Návštěvníci pochopitelně nepřijdou ani o oblíbenou rekonstrukci mamuta, který je nyní navíc obklopen přirozeným přírodním prostředím.

V Pavilonu Anthropos probíhají lektorské výklady.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-morava/2163-pavilon-anthropos-brno