Výlety s dětmi

Přírodovědné muzeum, zámecký areál Doudleby nad Orlicí

Výlety s dětmi

Přírodovědné muzeum, zámecký areál Doudleby nad Orlicí

Přírodovědné muzeum, zámecký areál Doudleby nad Orlicí
  • Druh zábavy: přírodovědné muzeum
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Rudé armády 1, Doudleby nad Orlicí, Česká republika

Popis

V prvním podlaží zrekonstruované barokní zámecké sýpky v Doudlebách nad Orlicí se nalézá soukromé přírodovědné muzeum. K vidění tu jsou ryby, ptactvo, hmyz, zvěř i mořští živočichové.

Zvěř a ptactvo naší země jsou systematicky rozděleni podle místa, kde žijí (tj. v lese, na poli, u vody), v podobě dioramatu. Největším exponátem je jelen, divoké prase a muflon. V této části muzea se také podíváme na různá pytlácká náčiní.

Bezobratlé živočichy z celého světa v muzeu zastupuje převážně hmyz. Prohlédneme si motýly, vážky, cikády, sarančata, nosorožíky, štíry, pavoukovce a jiné. Zhlédneme také naše pěvce a dravé ptáky i exotické ptactvo a české ryby. Z mořského světa zblízka prozkoumáme například obrovskou langustu, kraby nebo všelijaké mušle a ulity. Část expozice prezentující neživou přírodu zahrnuje křemičitany, karbonáty, polodrahokamy a minerály. Model „rok na vsi“ představuje život a zvyklosti venkovského lidu v předzámčí během čtyř ročních období.

Přírodovědné muzeum je přístupné v otevírací době zámku Doudleby. Vstupné není vázané na prohlídku zámeckých interiérů a platí se samostatně. Před budovou muzea je možné si projít tzv. „Babiččin dvoreček“ s domácími zvířaty. Ve venkovních prostorách areálu zámku se občas konají nějaké akce. Zámecký park poslouží k příjemné procházce.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vychodni-cechy/2136-prirodovedne-muzeum-zamecky-areal-doudleby-nad-orlici