Výlety s dětmi

Stezka v oblacích, Dolní Morava

Výlety s dětmi

Stezka v oblacích, Dolní Morava

Stezka v oblacích, Dolní Morava
  • Druh zábavy: dřevěná stezka s výhledy, tobogán, adrenalinové atrakce přímo na stezce
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Dolní Morava 60, Dolní Morava, Česká republika

Popis

Stezka v oblacích se nachází poblíž chaty Slaměnka v Dolní Moravě. Vypíná se nedaleko horní stanice lanovky Sněžník (1 116 m n. m.) Je vysoká 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostaneme po dřevěné cestě i s kočárky. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít unikátní 101 m dlouhý nerezový tobogán s okénky. Ze samého vrcholu se naskýtají dech beroucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak uvidíme hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.

Tato unikátní stavba nabízí nejen nádherné výhledy, ale své návštěvníky zároveň vzdělává a baví. Z informačních tabulí po celé délce stezky se dozvíme zajímavosti o okolí této stavby, historii zdejšího údolí a mracích jako meteorologickém jevu.

Návrh projektu stavby pochází z dílny architekta Zdeňka Fránka, který působí od roku 2012 jako děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Jako pedagog působil také na FA VUT Brno, VŠB Ostrava a ARCHIP v Praze. Realizoval řadu výstav v ČR i po celém světě. V současné době se věnuje projekční, publikační a pedagogické činnosti doma i v zahraničí.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Například atrakce rukáv je tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Pro cestu dolů je možné využít již zmíněný, částečně průhledný tobogán, který nás několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí rozhledny.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/vychodni-cechy/2130-stezka-v-oblacich-dolni-morava