Výlety s dětmi

Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park, Dolní Morava

Výlety s dětmi

Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park, Dolní Morava

Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park, Dolní Morava
  • Druh zábavy: vodní přírodní areál a zážitkový areál, interaktivní zařízení a stroje, brouzdaliště, houpačky, mosty, lanové žebříky, šplhací stěny, tunely, dřevěné kuličkové dráhy, bludiště, gumový chodník, krokodýlí cesta, liánová cesta, pohádkové domečky, tobogán, závěsné pytle, závěsné sítě, telefon a další atrakce
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Dolní Morava 104, Dolní Morava, Česká republika

Popis

Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park v Dolní Moravě jsou dva vzájemně propojené zábavní areály, mezi nimiž lze libovolně přecházet, vstupné je pro oba parky jednotné.

Mamutíkův vodní park je vodní přírodní areál, kde voda je základním prvkem ke hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. Všechny části parku jsou interaktivní a návštěvníci mohou vše sami regulovat, vyzkoušet, uchopit či roztočit.

Voda v horní části parku vyvěrá v "Potůčcích", větví se, vytváří ramena - regulovatelná stavidýlky, mizí pod povrchem, roztáčí mlýnské kolo. Z "Potůčků" voda vtéká do "Říčky", která spojuje celý areál a odvádí vodu do dalších částí a končí svoji dráhu v brouzdališti. Říčka přivádí vodu do systému dřevěných korýtek, stavidel a dřevěných sudů, kde je možno využít k experimentům dřevěné lodičky. V areálu narazíme na celou řadu zajímavých zařízení a strojů, které můžeme sami odzkoušet a seznámit se s jejich využitím. Jde o "Tyrolský jez", "Ztracené kolo", "Elektrárnu", "Buchar", "Archimédes" ,"Závlahu" a další.

V Lesním zážitkovém parku se nalézají houpačky, mosty, lanové žebříky, šplhací stěny, tunely, dřevěné kuličkové dráhy i bludiště. Svou obratnost si mohou děti ověřit například na gumovém chodníku, krokodýlí a liánové cestě. V pohádkových domečcích umístěných v různých výškách je možné si zahrát na kutila, kuchaře nebo tarzana. Pomocí lanového mostu či šplhacího tunelu se lze dostat do nejvýše položeného domečku a na cestu dolů využít tobogán. Další hra v podobě závěsných pytlů vyžaduje hlavně pružnost. Spoustu zábavy přináší i telefon spojující dva domečky. K odpočinku po dni plném her poslouží závěsné sítě.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/vychodni-cechy/2128-mamutikuv-vodni-park-dolni-morava