Výlety s dětmi

Cyklistický okruh z Kostelní Lhoty přes Poděbrady

Výlety s dětmi

Cyklistický okruh z Kostelní Lhoty přes Poděbrady

Cyklistický okruh z Kostelní Lhoty přes Poděbrady
  • Trasa výletu: okruh z Kostelní Lhoty přes Pískovou Lhotu, Přední Lhotu, Poděbrady, Chvalovice a Hořátev
  • Celková délka cyklotrasy: 19 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Cyklistický okruh z Kostelní Lhoty přes Poděbrady a Chvalovice má zcela rovinatý profil, vede po asfaltových cyklostezkách a zpevněných cestách.

Zaparkujeme v centru obce Kostelní Lhota. Vydáme se směrem do Poděbrad po chodníku podél hlavní silnice. Na okraji obce se po levé straně napojíme na asfaltovou cyklostezku, která končí v Pískové Lhotě. Tam si děti mohou pohrát na dětském hřišti. Dále pokračujeme vedlejšími uličkami do sousední Přední Lhoty, kde přejedeme hlavní silnici č. 38 a na následující křižovatce zabočíme doprava. Projedeme oborou Poděbrady, za kterou se nachází park s Havířským kostelíkem Nanebevzetí P. Marie, dřevěnou zvoničkou a pozůstatkem velké labské tůně Jordán, kde si chvilku můžeme odpočinout.

Poté podjedeme hlavní silnici (ulice Pražská) a asi po 600 metrech jsme u zdymadla na řece Labi. Po zdymadle je možné se dopravit do centra Poděbrad na pravém břehu řeky. Po případné prohlídce města se opět vrátíme zpět na levý břeh řeky a po cyklostezce (cyklotrasa 0019) míříme směrem do Nymburka. Pozor, je nutné se vrátit na levý břeh! Do Nymburka sice vede i cyklotrasa 2 po pravém břehu, z té však později nemáme možnost odbočení přes řeku.

Po 4 kilometrech za silničním viaduktem odbočíme doleva do Chvalovic, odkud pokračujeme po cyklotrase 0124 přes Hořátev zpět do Kostelní Lhoty. Převážná část tohoto úseku (kromě průjezdu samotnými obcemi) vede po polní cestě, v závěrečné části i kousek lesem. Za obcí Hořátev narazíme na veřejně přístupný pramen minerální vody Poděbradka.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/2085-cyklisticky-okruh-z-kostelni-lhoty-pres-podebrady