Výlety s dětmi

Sjezd Bezručovým údolím u Chomutova

Výlety s dětmi

Sjezd Bezručovým údolím u Chomutova

Sjezd Bezručovým údolím u Chomutova
  • Trasa výletu: vlakem z Chomutova do Nové Vsi, poté na kole přes Horu Svatého Šebestiána zpět do Chomutova
  • Celková délka cyklotrasy: 20 km
  • Terén: kopcovitý - z kopce; od rozcestí Třetí mlýn do Chomutova z velmi mírného
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: od rozcestí Třetí mlýn do Chomutova

Popis

Bezručovo údolí podél říčky Chomutovky patří k nejdelším a nejkrásnějším údolím v Krušných horách. Celým údolím vede asfaltová cyklostezka překonávající převýšení 500 metrů z Chomutova (350 m n. m.) až k Hoře Svatého Šebestiána (850 m n. m.). Abychom se vyhnuli tak velkému stoupání, využijeme přepravy vlakem po vyhlášené trati Chomutov – Vejprty. Samotná jízda vlakem je fascinujícím zážitkem díky krásným výhledům při stoupání z Chomutova až k hřebeni Krušných hor. Vlak se speciálním vagónem pro cyklisty jezdí pouze o víkendech od května do září.

Vlakem se dopravíme do stanice Nová Ves u Křimova. Obcí Nová Ves nás provede červená turistická značka. Následně se napojíme na silnici, po které stoupáme do Hory Svatého Šebestiána – jediné stoupání na trase (cca 1,5 km).

V obci Hora Svatého Šebestiána navážeme na cyklotrasu 3079 a zanedlouho už sjíždíme Bezručovým údolím. Po 8 kilometrech se ocitneme na rozcestí Třetí mlýn. Odtud do Chomutova klesáme již mírněji (značená cyklotrasa 3078), je zde hladký asfalt – vhodné i pro in-line brusle. V tomto úseku se nachází několik restaurací či bufetů s venkovním posezením.

K vlakovému nádraží v Chomutově nás navede modrá turistická značka.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/krusne-hory/2083-sjezd-bezrucovym-udolim-u-chomutova