Výlety s dětmi

Valdštejnovou cyklostezkou z Chebu do Waldsassenu

Výlety s dětmi

Valdštejnovou cyklostezkou z Chebu do Waldsassenu

Valdštejnovou cyklostezkou z Chebu do Waldsassenu
  • Trasa výletu: z Chebu do Waldsassenu
  • Celková délka cyklotrasy: 28 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: od rozcestí „U Kočího“ do obce Egerteich

Popis

Příhraniční města Cheb na české a Waldsassen na německé straně spojuje tzv. Valdštejnova cyklostezka. Na české straně cyklostezka vede po trase bývalé železnice a je značená jako cyklotrasa 6. Zčásti je cyklostezka vhodná i pro in-line bruslaře.

Na cyklotrasu 6 se napojíme u vlakového nádraží v Chebu, kde je možné zaparkovat auto. Až k jižnímu okraji Chebu projíždíme městskými uličkami v blízkosti železniční trati. Po opuštění Chebu nás v roce 2015 čekal 1,3 kilometrů dlouhý úsek po nezpevněné polní cestě (výstavba této části cyklostezky ještě nebyla zahájena). Na rozcestí „U Kočího“ najíždíme na asfaltovou cyklostezku a velmi mírně stoupáme k obci Slapany, následně státní hranici s Německem a do obce Egerteich na německé straně. Tento krásný lesní úsek je vhodný i pro in-line bruslaře, po cestě narazíme na 2 odpočívadla.

Z Egerteichu do Hundsbachu pokračujeme po asfaltové cestě, je zde menší stoupání a poté klesání. Z Hundsbachu cyklostezka nejdříve vede podél silnice, za farmou (uvidíme tu například pštrosy, koně, osly) odbočuje doleva kolem kaple v jeskyni Lourdesgrotte, několika rybníků až do okouzlujícího historického města Waldsassen.

Ve městě stojí za povšimnutí klášterní bazilika, cisterciánské opatství, radnice, opatský zámek, evangelický kostel Frienenskirche a mnoho dalších památek. Odpočinout si můžeme v městském parku Schwanenwiese (Labutí louka) s dětským hřištěm.

Do Chebu se vracíme po stejné cestě. Zdatnější cyklisté mohou z Waldsassenu pokračovat po Valdštejnově cyklostezce přes Mitterteich, Marktredwitz, Pomezí nad Ohří zpět do Chebu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/karlovarsko/2077-valdstejnovou-cyklostezkou-z-chebu-do-waldsassenu