Výlety s dětmi

Výlet za zajímavostmi Máchova kraje na elektrických koloběžkách DAVEBIKE

Výlety s dětmi

Výlet za zajímavostmi Máchova kraje na elektrických koloběžkách DAVEBIKE

Výlet za zajímavostmi Máchova kraje na elektrických koloběžkách DAVEBIKE
  • Trasa výletu: okruh ze železniční stanice Bezděz okolo Máchova jezera, přes Doksy, Housku a Vrátenskou horu
  • Celková délka cyklotrasy: 53 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Doporučený věk dětí: 12+

Popis

Jedná se o sportovně-turistický výlet pro celou rodinu v nádherné přírodě Máchova kraje. Díky elektrickým koloběžkám toho spatříme a stihneme mnoho a přitom nebudeme tolik unavení! Celý výlet organizuje firma DAVEBIKE, s.r.o.

Náš výlet začíná na parkovišti u železniční zastávky Bezděz. Toto místo je zhruba na půli cesty mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou. Po příjezdu se seznámíme s ovládáním a obsluhou koloběžky. Po instruktáži proběhnou rozjížděcí jízdy a vydáme se vstříc našemu dobrodružství. Nejdříve nás čeká menší kopeček, dojedeme do obce Bezděz, kde uvidíme hrad Bezděz. Po cyklostezce hrad objedeme a v dáli už vyhlížíme obrovské Máchovo jezero, které si budeme moci prohlédnout zblízka. Cestou se zastavíme na některé z vyhlídek. Během cesty bude na trase spousta občerstvovacích míst, která můžeme využít. Propleteme se obcí Doksy, projedeme i kolem místního zámku a vydáme se na další cestu. Po přejetí hlavní cesty máme před sebou méně turisticky rušnou oblast. Zde si užijeme volného pohybu na koloběžkách a krásné přírody. Dojedeme až k bývalému Tubožskému mlýnu, kde si chvíli odpočineme před následujícím stoupáním až k hradu Houska. Hrad Houska bude pro nás odměnou za předchozí výjezd. Je zde možnost navštívit vyhlídku na Říp a místní jeskyně. Z Housky nás čeká menší sjezd a opět výjezd na nejvyšší bod naší výpravy - rozhlednu na Vrátenské hoře, ze které je velice dobře vidět do širokého okolí. Po dostatečném pokochání se můžeme těšit na dlouhý sjezd krásnou přírodou. Posledních pár kilometrů si užijeme nenáročnou jízdu po rovince mezi místními poli a po příjezdu k autům náš výlet skončí.

Výlet není fyzicky náročný a je vhodný pro děti starší 12 let. Doporučujeme si vzít cyklistické nebo sluneční brýle proti létajícímu hmyzu, rukavice na kolo a svačinu. V rámci cesty se můžeme občerstvit též na odpočívadlech, která lemují celý okruh výletu. Délka výletu je 5-8 hodin dle počtu zastávek, rychlosti jízdy atd. Můžeme se těšit na nezapomenutelný zážitek z jízdy, nádhernou přírodu a skvělou zábavu!

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/ceskolipsko-a-machuv-kraj/2076-vylet-za-zajimavostmi-machova-kraje-na-elektrickych-kolobezkach-davebike