Výlety s dětmi

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST

Výlety s dětmi

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
  • Druh zábavy: regionální centrum s muzeem mapujícím historii osídlení od pravěku až po dnešek, moderní technologie, vzdělávací programy pro školy a školky, workshopy, kulturní akce, keltský park s dětskými hřišti a sportovištěm
  • Doporučený věk dětí: 1+
  • Adresa: Na Panský 11, Dolní Břežany, Česká republika

Popis

Regionální informační centrum Keltské oppidum Závist je lákavým místem pro všechny věkové kategorie. Je vhodným výletním místem - přímo v RIC je moderní muzeum, které představuje místní, mimořádně bohatou historii osídlení od pravěku po dnešek, a to i za využití virtuálních metod (3D promítání v CAVE, virtuální realita pro HTC Vive, virtuální TOUR po oppidu).

RIC také nabízí vzdělávací programy pro školy a školky (ve spolupráci s archeology z FF UK), občasně pořádá vzdělávací workshopy a přednášky pro širokou veřejnost a různé kulturní akce. Za zmínku stojí i multifunkční sál v RIC, který se 1-2x týdně mění v Břežanský biograf.

Další aktivity a zábava v Dolních Břežanech a okolí

Dále můžete projít dva naučné okruhy (jeden v Břežanech, druhý přes keltskou Závist). Stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci „Oppidum Zavist“ s virtuální a rozšířenou realitou a vydejte se do terénu za archeologickým poznáním. Aplikace obsahuje také doprovodnou hru, která umožňuje zažít napínavý příběh spojený s cestováním v čase.

Nedaleko RIC se nachází keltský park s několika dětskými hřišti, sportoviště pro větší děti, horolezecká stěna pro menší děti, workout a nelze opomenout ani místní cyklistické trasy (mapky jsou k dispozici na recepci).

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/stredni-cechy/2056-regionalni-informacni-centrum-keltske-oppidum-zavist