Výlety s dětmi

Naučná stezka Vrbno – Zelčín na Mělnicku

Výlety s dětmi

Naučná stezka Vrbno – Zelčín na Mělnicku

Naučná stezka Vrbno – Zelčín na Mělnicku
  • Trasa výletu: po naučné stezce z Vrbna do Zelčína
  • Celková délka trasy: 7 km (tam i zpět po trase NS), 5,5 km (při návratu do Vrbna po silnici mimo trasu NS)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Naučná stezka Vrbno – Zelčín na Mělnicku prochází okolím ZOOPARKU Zelčín. Je dlouhá 3,5 km, má 13 zastavení a přináší poznatky o tomto regionu a zdejších obcích. Začíná v obci Vrbno, pokračuje přes obec Zelčín a poslední informační panel najdeme kousek za Zelčínem u Vraňansko - hořínského plaveního kanálu.

NS Vrbno - Zelčín lze projít pěšky (i s kočárkem), projet na kole či koloběžce. Na čtyřech zastaveních naučné stezky narazíme na dřevěné herní prvky pro děti.

Stezka vede z větší části po asfaltových cestách (chvíli i po vedlejší silnici). U zooparku odbočením ze silnice trasa NS pokračuje po polní cestě. Podél výběhů s koňmi je za sucha slušná, jen v závěru podél Vraňansko - hořínského plavebního kanálu je povrch cesty nerovný (s terénním kočárkem se dá projet). Zpáteční cestu do Vrbna si lze zkrátit po silnici.

Procházku po naučné stezce můžeme spojit s návštěvou areálu ZOOPARKU Zelčín, kde se ve vybraných dnech konají nejrůznější akce pro děti. ZOOPARK Zelčín se zaměřuje převážně na chov domácích zvířat. Ve výbězích se nejčastěji pasou plavě zbarvení koně fjordského s tmavým zebrováním na nohou. Toto plemeno se nejvíce podobá koni Převalského.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/2046-naucna-stezka-vrbno-zelcin-na-melnicku