Výlety s dětmi

Výstava Archa Noemova, Nová budova Národního muzea v Praze

Výlety s dětmi

Výstava Archa Noemova, Nová budova Národního muzea v Praze

Výstava Archa Noemova, Nová budova Národního muzea v Praze
  • Druh zábavy: zoologické exponáty, komentované prohlídky, programy pro ZŠ a MŠ, dětská herna
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Vinohradská 52/1 1, Praha, Česká republika

Popis

Stálá výstava v Nové budově pražského Národního muzea, která je vhodná pro rodiny s dětmi, nese název Archa Noemova. Výstava zde bude instalována do doby, než se dokončí rekonstrukce Historické budovy Národního muzea.

Ocitneme se ve světě živočichů, jež obývají či obývali Zemi. Zoologické exponáty nám představí především rozmanité druhy obratlovců, které jsou na výstavě rozděleny dle takzvaných zoogeografických oblastí, tzn. dle oblastí, kde mají živočichové svůj domov. Výstava je obohacena drobnými interaktivními prvky, promítacím sálem a dětskou hernou.

A proč zrovna název Archa Noemova? Ikdyž se přímo nejedná o obávanou povodeň popsanou v biblickém příběhu, výstava poukazuje na jinou hrozící „pohromu“, možná i závažnější. Metlou budoucích generací je záplava lidské populace, která devastuje původní přírodu. Expozice Archa Noemova vybízí k zamyšlení se nad aktuálními otázkami ohrožení a ochrany celé živočišné říše naší planety.

Výstava Archa Noemova je také pojata formou různých komentovaných prohlídek, z nichž je většina vhodná pro rodiny s dětmi. Na tento typ prohlídky je potřeba se objednat. Pro cílovou skupinu dětí z MŠ a žáků 1. třídy ZŠ probíhají lektorované programy, též je nutná rezervace.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/praha/2023-vystava-archa-noemova-nova-budova-narodniho-muzea-v-praze