Výlety s dětmi

Dětská hřiště v městském parku Michalov, Přerov

Výlety s dětmi

Dětská hřiště v městském parku Michalov, Přerov

Dětská hřiště v městském parku Michalov, Přerov
  • Druh zábavy: veřejná dětská hřiště
  • Doporučený věk dětí: 1+
  • Adresa: park Michalov, Přerov, Česká republika

Popis

V rozsáhlém městském parku Michalov na severovýchodním okraji města Přerov objevíme 3 dětská hřiště. První hřiště se nachází u zahradní restaurace v centrální části parku. Druhé dětské hřiště je v jižní části, u bufetu. Výhodou je možnost venkovního posezení, kde se můžeme občerstvit, zatímco si děti hrají. Kousek od bufetu východním směrem je ještě jedno menší hřiště. Na hřištích je rozmístěno množství laviček a vzrostlé stromy poskytují dostatek stínu.

Vybavení hřišť

První hřiště v centrální části parku u zahradní restaurace je určeno menším dětem. Zadovádí si tu na dřevěném vláčku, sestavě se skluzavkou, pružinových houpadlech, kyvadlové houpačce či závěsném můstku. Hřiště dále disponuje magnetickými tabulemi s počítadlem nebo prolézací housenkou. Blíže u restaurace je plastovo - dřevěná sestava umístěná na dvoupatrovém pískovišti.

Druhé dětské hřiště v jižní části parku Michalov jsme sice označili jako jedno, ale skládá se spíše ze tří hřišť (řada herních prvků) nalézajících se v okolí bufetu, jež jsou oddělena asfaltovou cestou. Na hřišti jsou pro děti tyto herní prvky: šplhací stěna, závěsný můstek, kolotoč, domeček, pružinová houpadla, magnetické tabule s počítadly, 2 velká pískoviště, sestava loď se skluzavkou, lanovými a lezeckými prvky, závěsné houpačky, větší sestava s hodinami, lanovými žebříky, šplhacím lanem a sítí, skluzavkou, tabulí a počítadlem.

Třetí menší hřiště východně od bufetu obsahuje 2 kolotoče, kyvadlovou houpačku a pružinová houpadla.

WC, voda: voda (2. dětské hřiště u bufetu)

Oplocení: ne

Lavičky: ano

Možnost parkování: parkoviště na okraji parku v ulici Osmek

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/detska-hriste-koutky-a-herny/stredni-morava/1998-detska-hriste-v-mestskem-parku-michalov-prerov