Výlety s dětmi

Muzeum autíček v Přísece

Výlety s dětmi

Muzeum autíček v Přísece

Muzeum autíček v Přísece
  • Druh zábavy: muzeum autíček
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Příseka 18, Brtnice, Česká republika

Popis

V nově zrekonstruovaném zámku Příseka v kraji Vysočina se nalézá unikátní muzeum, jehož historie sahá až do 15. století. Dospěláci si tak připomenou a svým dětem ukáží hračky, se kterými si hráli jako malí. Připravena je expozice plná zajímavostí, raritních modelů a překvapení.

Expozice nabízí přibližně deset tisíc exponátů. K vidění je například miniaturní tank od Igry Praha, který se začal vyrábět koncem 60. let. Jedná se o plechovou hračku s plastovými koly a pryžovými pásy na pružinový pohon (natáčení klíčkem). Dalším vystaveným exponátem je mechanický válec Husch, který patří mezi nejstarší mechanické válce vyrobené v Československu. V muzeu můžeme vidět také Tatru 138 - skříňové auto (ČSAD), Škodu 120 L od KDN, Pragu S5T, Tatru 815 Rallye - Kapské Město a další.

V areálu zámku je pro nás připravena kavárna, kde je možné si odpočinout, občerstvit se nebo zakoupit model, který nám po čase návštěvu tohoto jedinečného muzea připomene. Nabídka kavárny obsahuje velký výběr nápojů, čerstvých dezertů i slaných pokrmů.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vysocina/1987-muzeum-auticek-v-prisece