Výlety s dětmi

Zámek Libochovice a zámecký park se skleníky

Výlety s dětmi

Zámek Libochovice a zámecký park se skleníky

Zámek Libochovice a zámecký park se skleníky
  • Trasa výletu: prohlídka zámku Libochovice, procházka zámeckým parkem a zahradou
  • Celková délka trasy: od parkoviště k zámku a zpět 200 m, okruh zámeckým parkem cca 2,5 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Zámek Libochovice se nalézá v dolním Poohří. Barokní zámek zrcadlící se na hladině řeky Ohře obklopuje rozsáhlý park, který se skládá z francouzské zahrady a anglického parku, jež přímo vybízejí k příjemné procházce.

Součástí parku jsou skleníky. Starý palmový skleník slouží jako zimoviště pro palmy. V létě, kdy jsou palmy umístěny ven do parku, je skleník využíván k různým výstavám. Ve sbírkovém skleníku se pěstují květiny do zámeckého parku a interiérů zámku, ukrývá pozoruhodnou sbírku subtropických a tropických rostlin. Na své si přijdou například milovníci orchidejí.

Prohlídky na zámku jsou vhodné pro starší děti. Ve vybrané dny se konají na libochovickém zámku akce přijatelné i pro mladší děti. Kromě klasické prohlídky, která seznamuje s historickými slohy a styly, lze při významnějších akcích navštívit zámecké sklepy, jež zajišťovaly provoz zámku. Zámek Libochovice je rodištěm známého českého přírodovědce a fyziologa Jana Evangelisty Purkyně (1787 – 1869), kterému je věnována samostatná expozice.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/ceske-stredohori/1969-zamek-libochovice