Výlety s dětmi

Chalupa Granát, Kořenov

Výlety s dětmi

Chalupa Granát, Kořenov

  • Druh ubytování: apartmány
  • Stravování: kuchyňka
  • Vybavení pro děti: dětská postýlka, dětské hřiště (venkovní), zahrada
  • Adresa: Horní Polubný 62, Kořenov, Česká republika

Popis

Ubytování v soukromí v Jizerských horách, obci Kořenov – Horní Polubný č. p. 62. Krásná, velkoryse zrekonstruovaná horská chalupa v nadmořské výšce 820 m n.m. nabízející stylové ubytování ve třech mezonetových apartmánech, o velikostech 90, 80 a 80 m2 a jednom samostatném pokoji.

Dům pochází z první třetiny osmnáctého století a sloužil desítky let jako rekreační zařízení jediného originálního výrobce šperků z českého granátu. V okolí byl a stále je pod označením Granát znám, a proto volba jména chalupy byla jasná.

Každý apartmán je vybaven kuchyní s lednicí, mikrovlnnou troubou, čtyřplotýnkovou elektrickou varnou deskou a rychlovarnou konvicí. Dále pak oddělenými ložnicemi, sprchovým koutem a WC. K dispozici je roubená společenská místnost s průhledovým krbem, posezením pro 28 osob, kulečníkem, plně vybavenou kuchyní pro společné akce ubytovaných, dále šestimístná infrasauna s veškerým příslušenstvím a terasa pro grilování a opalování o ploše 100 m2 s výhledem na západní Krkonoše, Čertovu horu, Lysou horu a oblast Kořenova a Harrachova. V přízemí se nachází 2 další samostatná WC pro muže a ženy, sprcha, úschovna kol, lyží a dalšího sportovního náčiní s přímým východem z objektu. TV je umístěna v horní hale, samozřejmostí je volně přístupná Wi-Fi. Vytápění je realizované pomocí plynového kotle, samotné topení v přízemí je teplovodní podlahové, v dalších patrech pak radiátorové. Nepopiratelnou výhodou zimních pobytů je přímé sousedství běžeckých tratí s nástupem na jizerskou magistrálu, v létě pak cyklotrasy procházející 50 m od domu a obecní dětské hřiště ve vzdálenosti 100 m. Vedle domu byly nově upraveny plochy s venkovním ohništěm, se skluzavkou a pískovištěm pro dětiCelý objekt je koncipován jako nekuřácký pro ubytování 28 osob za předpokladu 8 přistýlek.

Pronajmout je možné jednotlivé apartmány / pokoj (A1, A2, A3, P) nebo celý objekt (C). Rezervace telefonicky, emailem nebo přes rezervační formulář na webových stránkách.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/ubytovani-vhodne-pro-deti/jizerske-hory/1959-chalupa-granat