Výlety s dětmi

Výlet na rozhlednu Velký Blaník

Výlety s dětmi

Výlet na rozhlednu Velký Blaník

Výlet na rozhlednu Velký Blaník
  • Trasa výletu: okruh od parkoviště u Louňovic pod Blaníkem přes rozhlednu Velký Blaník
  • Celková délka trasy: 3,5 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Na rozhlednu Velký Blaník vede více cest, u tohoto výletu jsme zvolili nahoru k rozhledně cestu nejkratší a strmější, dolů méně náročnou a delší. S kočárkem výlet není vhodný kvůli místy kamenitému terénu a schodům.

Auto necháme na placeném parkovišti u silnice č. 150, kilometr za Louňovicemi pod Blaníkem ve směru na Načeradec. Přímo od parkoviště po červené turistické značce, zároveň i naučné stezce stoupáme na Velký Blaník. Prvních 500 metrů je méně náročných, pak odbočíme doprava na prudší kopce. Na vrcholu se nachází dřevěná rozhledna, ze které je krásný výhled do dálky. Na rozhledně najdeme občerstvení i venkovní posezení. Dolů jdeme po červené značce, u dřevěného přístřešku (rozcestí Velký Blaník) z ní odbočíme vlevo na zelenou turistickou značku. Kráčíme po pohodlné cestě převážně po rovině. Po asi kilometru chůze od rozhledny narazíme na odbočku k Veřejové skále, od cesty vzdálené asi 100 metrů. Po uzavření okruhu se napojíme na cestu, po které jsem stoupali v úvodu výletu a vrátíme se zpět na parkoviště.

Při okružní cestě přes Velký Blaník procházíme zčásti naučnou stezkou „S rytířem na Blaník", kde se dozvíme spousty informací o geologii, rostlinstvu a fauně z Podblanicka i jiné zajímavosti. Pro děti jsou připraveny interaktivní úkoly.

Tento výlet můžeme spojit s návštěvou farmy Blaník s mnoha dětskými atrakcemi a zvířátky. Dalším tipem na výlet v okolí je zámek Vlašim s krásnou zámeckou zahradou.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/posazavi/195-vylet-na-rozhlednu-velky-blanik