Výlety s dětmi

Výlet na rozhlednu Velký Blaník

Výlety s dětmi

Výlet na rozhlednu Velký Blaník

Výlet na rozhlednu Velký Blaník
  • Trasa výletu: okruh od parkoviště u Louňovic pod Blaníkem přes rozhlednu Velký Blaník
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Na rozhlednu Velký Blaník vede více cest, u tohoto výletu jsme zvolili nejkratší přístupovou cestu, která je strmější, dolů méně náročnou a o trochu delší. S kočárkem výlet není vhodný kvůli kamenitému terénu a občasným schodům.

Auto necháme na placeném parkovišti u silnice č. 150, kilometr za Louňovicemi pod Blaníkem ve směru na Načeradec. Přímo od parkoviště po červené turistické značce stoupáme na vrch Velký Blaník. Prvních 500 metrů je méně náročných, pak odbočíme doprava na prudký kopce. Na vrcholu se nachází dřevěná rozhledna, ze které je krásný výhled do dálky. Na rozhledně najdeme občerstvení i venkovní posezení. Dolů jdeme po červené značce, u dřevěného přístřešku (rozcestí Velký Blaník) z ní odbočíme vlevo na zelenou turistickou značku. Kráčíme po pohodlné cestě převážně po rovině. Po asi kilometru chůze od rozhledny narazíme na odbočku k Veřejové skále, od cesty vzdálené asi 100 metrů. Po uzavření okruhu se napojíme na cestu, po které jsem stoupali v úvodu výletu a vrátíme se zpět na parkoviště.

Při okružní trase přes Velký Blaník procházíme zčásti naučnou stezkou „S rytířem na Blaník", která má pro děti připraveny interaktivní úkoly.

Tento výlet můžeme spojit s návštěvou zámku Vlašim s krásnou zahradou a milovníky zvířat ve městě potěší parazoologická zahrada.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/posazavi/195-vylet-na-rozhlednu-velky-blanik