Výlety s dětmi

Pohádková stezka aneb putování malého Človíčete v okolí Panenské

Výlety s dětmi

Pohádková stezka aneb putování malého Človíčete v okolí Panenské

Pohádková stezka aneb putování malého Človíčete v okolí Panenské
  • Trasa výletu: stezka v okolí obce Panenská
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Začátek Pohádkové stezky najdeme v malebné obci Panenská (7 km od Jemnice, okr. Třebíč). Pohádková stezka je dlouhá 4 km a vede po lesních a asfaltových cestách v okolí obce. První zastavení je v obci u horního rybníka za dětským hřištěm. Dalších deset stanovišť se již nachází v přilehlém lese. Celá trasa je přehledně značena šipkami. Jedenácti zastaveními nás doprovází malé, vnímavé, zvídavé a hravé Človíče. Probudí naši fantazii, ukáže nám nejen cestu lesem, ale také, jak se zde pohybovat, dívat se kolem sebe a jak přírodu chránit.

Parkování je možné u kulturního domu – cca 300 m od prvního zastavení nebo přímo u prvního zastavení.

Pohádkový příběh se dřevěnou postavičkou a soutěžním úkolem

Na informační tabuli u každého stanoviště si přečteme pohádkový příběh, z něhož vyplývá soutěžní úkol. Jsou zde umístěny lavičky, na nichž si můžeme dopřát dostatek času ke splnění úkolu nebo jen k odpočinku. Setkáme se zde s různými pohádkovými postavami a prožijeme kouzelná dobrodružství. Každé zastavení totiž reprezentuje charakteristická dřevěná socha postavy, jež je součástí pohádkového příběhu. Veškeré texty na informačních tabulích jsou v českém, německém a anglickém jazyce.

Propagační materiál potřebný ke splnění úkolů na trase dostaneme zdarma v Turistickém informačním centru v Jemnici. Můžeme si ho také vyzvednout přímo na prvním zastavení stezky. Je umístěn na informační tabuli v plastovém infoboxu. Psací potřeby s sebou! Předložíme-li po absolvování stezky vyplněnou brožurku v informačním centru v Jemnici, získáme drobnou odměnu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/vysocina/1942-pohadkova-stezka-aneb-putovani-maleho-clovicete-v-okoli-panenske