Výlety s dětmi

Ježíškova cesta v okolí Božího Daru

Výlety s dětmi

Ježíškova cesta v okolí Božího Daru

Ježíškova cesta v okolí Božího Daru
  • Trasa výletu: okruh dětskou zábavnou stezkou v okolí Božího Daru
  • Celková délka cyklotrasy: 13 km, možno zkrátit na 6 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Boží Dar je známý především jako středisko zimních sportů. Toto nejvýše položené město střední Evropy stojí za to navštívit i v ostatních ročních obdobích. Město i jeho okolí nabízí spousty možností k trávení volného času rodin s dětmi.

Jedním z tipů na rodinný výlet je tzv. Ježíškova cesta procházející krásnou krajinou v okolí Božího Daru. Podle věku či zdatnosti dítěte si můžeme vybrat ze dvou okruhů Ježíškovy cesty. Velký okruh je dlouhý 13 kilometrů a malý okruh necelých 6 kilometrů. Oba okruhy lze projet s kočárkem i na kole. Cesta je zpevněná štěrková, malá část vede po vedlejší silnici. V závěrečném úseku, kde se doposud chodilo po silnici, v roce 2015 probíhala výstavba nové cyklostezky.

Výchozím bodem Ježíškovy cesty je informační centrum v Božím Daru. Pokud zvolíme delší variantu okruhu, projdeme všech 13 zastavení. Na malém okruhu jsou vynechána zastavení 5 – 10. U každého zastavení se nalézá dřevěný domeček s povídáním o pohádkové postavičce a na děti čeká nějaký úkol. Stezka je zpestřena herními atrakcemi a dřevěnými pohádkovými soškami.

Odpovědi na otázky se zapisují do Ježíškova zápisníčku, který obdržíme na začátku stezky v infocentru v Božím Daru. Na závěr zde vyplněný zápisníček předložíme a děti dostanou odměnu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/krusne-hory/1910-jeziskova-cesta-v-okoli-boziho-daru