Fyzicky nenáročná naučná stezka Dubeč - Uhříněves začíná v historickém centru městské části Prahy 9 - Dubči a je dlouhá 5,5 kilometrů. Převážně vede přírodním terén, jen z malé části po asfaltu, lze ji projet za sucha se sportovním kočárkem. NS se zaměřuje na přírodovědu a historii této lokality.
První zastavení se nalézá u areálu bývalého knížecího dvora v Dubči. Prohlédnout si tu můžeme opravený barokní špýchar a zbytky renesanční tvrze. Za nimi se rozprostírá za podpory Evropské unie obnovená Panská zahrada, která slouží jako odpočinková zóna či místo k pořádání příležitostných akcí. V Dubči nás NS dále provede podél lomu a rybníku V Rohožníku. Procházka pokračuje přírodní památkou Rohožník, kde za zastavením číslo 6 je možné vyjít ke křemencovému lomu. Těžba kamene v lomech v této oblasti byla ve čtyřicátých a padesátých letech 20. století přerušena z důvodů významných archeologických nálezů. Pokud vystoupáme nad lom, otevře se nám výhled na Dubeček, který je součástí Dubče.
Poté naše kroky kopírují tok Říčanky až k Podleskému mlýnu a Podleskému rybníku. V nově zrekonstruovaném areálu Podleského mlýna uvidíme v oborách jeleny a koně. Podlesný rybník (zvaný též rybník Podlesák) je považován za druhý největší rybník v Praze. U jeho hráze se zachovaly staré duby se stářím převyšujícím 300 let.Po přejití hráze pod vedením modré turistické značky kráčíme podél západního okraje rybníku.
Po chvíli turistické značení odbočuje na asfaltovou silničku směřující do přírodní památky Obora v Uhříněvsi. S kočárkem je možné se za hrází napojit na asfaltovou cestu již dříve a vyhnout se tak úzké cestičce podél rybníka. Západním okrajem uhříněvské obory dorazíme k židovskému hřbitovu. Naši pochůzku ukončíme v Uhříněvsi na autobusové zastávce Picassova nebo na vlakovém nádraží Uhříněves a ke zpáteční cestě můžeme využít spojení MHD.
www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/praha/1864-naucna-stezka-dubec-uhrineves