Výlety s dětmi

Z Nové Louky k vodní nádrži Bedřichov

Výlety s dětmi

Z Nové Louky k vodní nádrži Bedřichov

Z Nové Louky k vodní nádrži Bedřichov
  • Trasa výletu: z Nové Louky (od Šámalovy chaty) přes rozc. Gregorův kříž k vodní nádrži Bedřichov a procházka po haťovém chodníku podél nádrže; návrat pro pěší bez kočárku po modré v rámci okružní trasy, s kočárky po stejné cestě zpět
  • Celková délka trasy: 5 km (pěší okruh), 6 km (trasa pro kočárky)
  • Terén: rovinatý, zčásti kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (při návratu od hráze Bedřichovské přehrady stejnou cestou)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (při návratu od hráze Bedřichovské přehrady stejnou cestou)

Popis

Výlet začínáme u Šámalovy chaty (Nové Louky nad Bedřichovem v Jizerských horách). Na ceduli je uvedeno placené parkování, ale my jsme nemuseli platit (zeptali jsme se v chatě). Pokud stojíme čelem k chatě, dáme se doleva a napojíme se na žlutou turistickou stezku, po které jdeme cca 1,5 km.

Na rozcestí za mostem („Za přehradou – rozcestí“) se dáme doleva po zelené značce směrem k přehradě vodní nádrže Bedřichov. Po cca 300 metrech začíná podél levého břehu Bedřichovské přehrady nově zrekonstruovaný haťový chodník, který nás dovede ke hrázi. Bezbariérový chodník je dlouhý 1 kilometr a je určený pouze pro pěší turisty.

Pokud jdeme s kočárkem, od hráze je nutné se vrátit stejnou cestou zpět. V opačném případě na rozcestí Přehrada Bedřichov – Č. Nisa odbočíme doleva a po modré značce se vrátíme k Šámalově chatě vzdálené cca 1 km. Úsek 300 metrů od hráze na modrém turistickém značení není vhodný pro kočárek a odstrkovadla, proto nelze jít s kočárkem okružní trasu.

Na Šámalově chatě doporučujeme žemlovku, je výborná :o)

Tip na výlet nám zaslala naše čtenářka Kateřina, děkujeme. Těšíme se na další příspěvky!

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/jizerske-hory/1854-okruh-z-nove-louky-podel-vodni-nadrze-bedrichov