Výlety s dětmi

Svatošky dětský ráj

Výlety s dětmi

Svatošky dětský ráj

Svatošky dětský ráj
  • Druh zábavy: ohniště k opékání, obří vzduchová trampolína, minizoo, projížďky na koních plemene Appaloosa, projížďky nejmenších na poníkovi, občerstvení s terasou a krbem, dětské hřiště, naučná stezka s průvodcem, ubytování, kurzy jízdy na koních, zájmový kroužek pro děti se zaměřením na chov koní, ustájení koní s tréninkem na jízdárně
  • Doporučený věk dětí: 1+
  • Adresa: Loket, Údolí, Česká republika

Popis

Areál Svatošky dětský ráj je přírodní rodinný areál v údolí řeky Ohře v bezprostřední blízkosti Svatošských skal na místě opředeném dávnými mýty, pro něž si to tu oblíbil i věhlasný básník J. W. Goethe. Areál nabízí návštěvníkům, ale především dětem, pobyt v čisté překrásné přírodě v těsné blízkosti národní přírodní památky Svatošské skály. Je řešen v duchu „souladu s přírodou“. Nalezneme zde celodenní relax bez moderní techniky. Všechny atrakce jsou koncipovány tak, aby uspokojily návštěvníky bez ohledu na věk a fyzickou zdatnost.

Atrakce pro děti, zvířátka i ubytování

V areálu je možno jako na jediném místě mezi Loktem a Karlovými Vary legálně rozdělat oheň na vyhrazeném ohništi a cokoli si opéct, včetně donesených potravin. V lesoparku si můžeme udělat piknik na trávě a jen tak odpočívat. Děti se jistě vybouří na obří vzduchové trampolíně - největší v Karlovarském kraji nebo si zajezdí na indiánských koních. Děti potěší též zvířátka v minizoo a všichni si jistě rádi posedí u krbu ve stylovém občerstvení U Indiána nebo na terase s výhledem na řeku Ohři a Výří skály. Maminky ocení dětské hřiště na dohled z terasy občerstvení, kde si mohou vychutnat vynikající kávu. V areálu je možno se ubytovat ve stylových domcích nebo srubech.

Ráj koní

Výjimečnost areálu Svatošky dětský ráj spočívá v tom, že se zde chovají indiánští koně plemene Appaloosa, na kterých se mohou děti i dospělí svézt. Nejmenší děti lze povozit na shetlandském poníkovi Lojzovi. Pro odvážné se pořádají kurzy westernového, ale i anglického stylu jízdy.

Děti mohou navštěvovat zájmový kroužek se zaměřením na chov koní. Areál Svatošky dětský ráj poskytuje ideální podmínky pro ustájení koní s tréninkem na jízdárně o rozměrech 25 m x 45 m s pískovým povrchem.

Zábavná naučná stezka

V květnu a červnu je možné se vydat s průvodcem po stezce za poznáním této lokality, která je připravena formou her. Vhodná je pro školní či jiné dětské skupiny. Objednávka na tel. čísle 602 618 968.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/zapadni-cechy/1846-svatosky-detsky-raj