Výlety s dětmi

Okruh přes Toulovcovy Maštale

Výlety s dětmi

Okruh přes Toulovcovy Maštale

Okruh přes Toulovcovy Maštale
  • Trasa výletu: okruh z Vranic přes Toulovcovy Maštale
  • Celková délka trasy: 5 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

V tomto výletu projdeme pozoruhodnou částí přírodní rezervace Maštale. Trasa výletu není příliš náročná ani dlouhá a zvládnou ji i předškolní děti. Místy se prochází horším terénem, který není vhodný pro kočárky. Výlet bychom doporučili rodinám, které rády podnikají výlety do skal.

TRASA VÝLETU

Výlet odstartujeme na parkovišti ve Vranicích, ke kterému dojedeme po slepé silničce z Nové Vsi u Jarošova. Napojíme se na červenou turistickou značku, která odtud vede souběžně s modrou a žlutou turistickou značkou. Kousek za rozcestím Vranice se žlutá turistická značka odpojuje a my pokračujeme již jen po červené a modré značce. Po cca 300 metrech od rozcestí si u dětského tábora všimneme odbočky doprava ke studánce (200 metrů), kam se můžeme zajít podívat. Vrátíme se zpět na cestu s turistickým značením a zanedlouho dorazíme k rozcestí Pod Džberkou, odkud stoupáme po červené značce ke studánce pojmenované Džberka. Po dalších 500 metrech se ocitneme u vchodu do skalního bludiště Toulovcovy Maštale, které bude pro děti určitě zajímavé. Bludištěm vede malý okruh.

Od skalního bludiště pokračujeme po červené značce, cestu lemují další skalní pozoruhodnosti (např. Oslí chodba). Postupně začínáme strmě klesat do údolí, kde na rozcestí Pod Kostelíčkem opustíme červenou a navážeme na žlutou turistickou značku. Při procházce podél potoka tekoucího do Vranic narazíme na Voletínskou studánku. Před rozcestím Vranice se napojíme na cestu, kterou jsme výlet zahájili.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/svitavsko-litomyslsko/1838-okruh-pres-toulovcovy-mastale