Výlety s dětmi

Cyklistická naučná stezka Rakovník - Křivoklát

Výlety s dětmi

Cyklistická naučná stezka Rakovník - Křivoklát

Cyklistická naučná stezka Rakovník - Křivoklát
  • Trasa výletu: z Rakovníka přes Ryšín, Pustověty a Městečko do Křivoklátu, možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 36 km (stejnou cestou zpět), 18 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Trasa cyklistické naučné stezky vede údolím Rakovnického potoka z Rakovníka do Křivoklátu. Cyklostezka je rovinatá a z převážné části asfaltová, zčásti vede po zpevněné lesní cestě, je vhodná pro děti i jízdu s cyklovozíkem. Pro zpáteční cestu je možné využít přepravu vlakem. U cyklostezky jsou umístěny informační panely, které nás seznámí s historií a přírodními zajímavostmi Rakovnicka.

Popis trasy výletu

Zaparkujeme v Rakovníku v blízkosti autobusového nádraží. Vyrazíme po nábřeží Dr. Beneše, které je na pravé straně Rakovnického potoka. Na okraji Rakovníka se napojíme na cyklotrasu 303, která nás přes obce Ryšín, Pustověty a Městečko dovede až do Křivoklátu. Po cestě Rakovnický potok několikrát přejedeme z jednoho břehu na druhý.

Asi 1 km před cílem našeho výletu po levé straně mineme sportovní areál Kolečko a kousek za ním na kopci spatříme hrad Křivoklát. K samotnému hradu se na kole lze dostat pouze po silnici z centra obce, stoupání cca 300 metrů.

U informačního střediska v centru obce je odbočka k vlakové zastávce, vzdálené 200 metrů, ze které se můžeme vlakem vrátit do Rakovníka.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/1825-cyklisticka-naucna-stezka-rakovnik-krivoklat