Výlety s dětmi

Cyklotrasa ze Žďáru nad Sázavou do Sázavy

Výlety s dětmi

Cyklotrasa ze Žďáru nad Sázavou do Sázavy

Cyklotrasa ze Žďáru nad Sázavou do Sázavy
  • Trasa výletu: ze Žďáru nad Sázavou přes Hamry nad Sázavou do Sázavy, možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 18 km (zpět stejnou cestou), 10 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

V tomto cyklovýletu pojedeme po cyklotrase č. 19 ze Žďáru nad Sázavou do 8 kilometrů vzdálené Sázavy. Výlet je nenáročný, rovinatý a vede po cyklostezkách, lesních cestách, vedlejších silnicích a ulicích. Cyklotrasa navazuje na cyklostezku Přibyslav – Sázava. Do Žďáru je možnost návratu vlakem. Trasa je vhodná i pro cyklovozíky s výjimkou odbočky k „Mamutovi“, kde je horší terén.

Zaparkujeme ve Žďáru na parkovišti u mostu přes Sázavu na rohu Veselské a Husovy ulice. Vyrazíme po cyklotrase č. 19 po pravém břehu řeky vedoucí asfaltovou cyklostezkou.

V Hamrech nad Sázavou se dostaneme na křižovatku s hlavní silnicí. Zde odbočíme doprava a po cyklostezce podél silnice směřujeme k čerpací stanici, kde odbočíme doleva a opět po cyklostezce u silnice sjíždíme z mírného kopce. Po 500 metrech od čerpací stanice si po pravé straně všimneme sochy pojmenované „Hamroň“ od výtvarníka Michala Olšiaka.

Pokračujeme po cyklostezce, která po dalších 500 metrech končí. Odsud projíždíme obcí po vedlejší silnici. Téměř na konci obce cyklotrasa odbočuje doleva k řece. Zde si uděláme krátkou odbočku z cyklotrasy. Po červené turistické značce přejedeme lávku na levý břeh Sázavy k rozcestí Pod Štěnicí a lesní cestou dorazíme k další soše M. Olšiaka – Mamutovi. Ještě je možné přejít na pravý břeh a podívat se k Rozštípené skále (bez kol) nebo k muzeu Šlakhamr.

Vrátíme se k rozcestí pod Štěnicí, tam zabočíme doprava a po žluté turistické značce vystoupáme opět na cyklotrasu č. 19. Cyklotrasa pokračuje zpevněnou lesní cestou až do obce Sázava.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/vysocina/1822-cyklotrasa-ze-zdaru-nad-sazavou-do-sazavy