Výlety s dětmi

Obora Žleby - bílí jeleni, dravci a další zvířátka

Výlety s dětmi

Obora Žleby - bílí jeleni, dravci a další zvířátka

Obora Žleby - bílí jeleni, dravci a další zvířátka
  • Druh zábavy: obora s bílými jeleny, mufloni, daňci, vodní ptáci, divočáci, dravci, srnčí zvěř a jeleni sika, ukázky dravců s výkladem o přírodě a životě dravců, krmení bílých jelenů pro veřejnost, dětské hřiště
  • Doporučený věk dětí: 0+
  • Adresa: Zámecká 1, Žleby, Česká republika

Popis

Obora Žleby se nachází v zámeckém parku pod státním zámkem Žleby. Obora Žleby je jediné veřejně přístupné místo, kde můžeme každý den od května do září pozorovat bílé jeleny. Ve stanovený čas je bílá jelení zvěř pro veřejnost přikrmována a přichází na vzdálenost 20 m. Kromě bílých jelenů se zde nachází mufloni, daňci, siky, vodní ptáci, divočáci, zvěř srnčí a expozice dravců a sov.

Rodiny s dětmi zde najdou klidné místo pro odpočinek i zábavu. Děti si mohou hrát na dětském hřišti, zatímco dospělí si v klidu vypijí svou kávu.

Ve stanovené dny je program zpestřen jedinečnou ukázkou dravců, při které mohou v jednom okamžiku prolétnout nad hlavami diváků sup, několik druhů největších orlů, luňák či drzý krkavec. Ukázka je doplněna výkladem o přírodě, životě dravců a záchranné stanici. V areálu se nacházejí toalety a celý přístup je bezbariérový. Děti do tří let a osoby ZTP mají vstup do obory Žleby zdarma.

Otevírací dobu, cenu vstupného, programy a jiné informace se dočteme na oficiálních stránkách. Odkaz je k dispozici níže.

Kontakt: tel: 723 648 124, lenka@oborazleby.cz

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/zoo-farmy-kone/stredni-cechy/1728-obora-zleby