Výlety s dětmi

Procházka od pevnosti Kaja do údolí řeky Dyje

Výlety s dětmi

Procházka od pevnosti Kaja do údolí řeky Dyje

Procházka od pevnosti Kaja do údolí řeky Dyje
  • Trasa výletu: na pevnost Kaja a podél potoka Kajabach do údolí Dyje
  • Celková délka trasy: 6 km
  • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Příjezd, parkování

Pevnost Kaja se nachází na okraji Národního parku Thayatal (Podyjí) na rakouské straně u obce Merkersdorf. Doporučujeme tento výlet absolvovat během dovolené na jižní Moravě. Od Znojma je Kaja vzdálený 24 kilometrů po silnici. K pevnosti Kaja se vydáme z centra obce Merkersdorf východním směrem, na konci obce se napojíme na silničku, která končí na prostorném parkovišti pod pevností.

Pevnost Kaja

Pevnost Kaja je pro veřejnost přístupná v turistické sezóně pouze o víkendech, a to i v letním období. Hradní věž poskytuje impozantní pohled na okolní lesy národního parku. Na nádvoří najdeme stoletou lípu. Součástí pevnosti je působivá 50 metrů hluboká hladomorna, kaple a rytířský sál.

Procházka od pevnosti Kaja do údolí řeky Dyje

Po prohlídce pevnosti jdeme po červené turistické značce podél potoka Kajabach (česky Chýjský potok). Cesta je nenáročná, z mírného kopce, vhodná pro kočárky i odrážedla. Asi po kilometru se dostaneme do údolí řeky Dyje.

Pokračuje podél řeky k Überstiegu - úzké skalnaté šíji, ve které se setkávají dva zaklesnuté říční meandry. Tady naše procházka s kočárkem končí, dále cesta vede po úzké pěšině skalnatým terénem při toku Dyje až do historického města Hardegg.

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/rakousko/170-prochazka-od-pevnosti-kaja-k-udoli-reky-dyje