Výlety s dětmi

ZOO Ohrada, Hluboká nad Vltavou

Výlety s dětmi

ZOO Ohrada, Hluboká nad Vltavou

ZOO Ohrada, Hluboká nad Vltavou
  • Druh zábavy: ZOO, dětská hřiště, kontaktní zoo, malé venkovní divadlo a vzdělávací centrum
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Ohrada 417, Hluboká nad Vltavou, Česká republika

Popis

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou patří svou rozlohou mezi nejmenší v ČR, ale zato působí velmi útulně. Na této zoologické zahradě jsme ocenili blízký kontakt se zvířaty a pěkně upravený areál.

Setkáme se tu se zvířaty mírného podnebí Evropy a Asie, nechybí ani troška Afriky, Austrálie nebo Jižní Ameriky. Potkáme se ale i s mnoha druhy typickými pro Českou republiku – ptáky, veverkami, liškami, jezevci a dalšími. Ve volně průchozím areálu s voliérami si prohlédneme ptáky pobřežních vod a českého lesa. „Soví les“ nás seznámí se všemi druhy sov nalézajících se na našem území. V takzvaných „Jezevčích skalách“ můžeme tunelem vstoupit přímo do nor jezevců, lišek a divokých koček, do jejichž soukromí nahlížíme přes sklo.

V ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou je možné ještě spatřit tyto druhy zvířat: vydru, rosomáka, lemura, klokana, surikatu, kočkodana, tygra, vlka, rysa a jiné. V roce 2008 vznikla nová expozice nazvaná KOATI, v níž mají své útočiště drápavé opičky, vodní želvy, mary nebo psouni. V roce 2014 byl vytvořen nový výběh pro medvěda plavého.

Zoologická zahrada Ohrada se nachází u Munického rybníka. Dřevěná mola na okrajích rybníka umožňují být blíže vodním ptákům a živočichům. Na posezeních se příjemně relaxuje při pohledu do vody a na v pozadí se vypínající zámek Hluboká.

V kontaktní ZOO si mohou děti pohladit a nakrmit zakrslá plemena koz a ovcí. V areálu ZOO se nalézají dvě dětská hřiště, malé venkovní divadlo a vzdělávací centrum. Najdeme tu spoustu stánků s prodejem občerstvení, v restauraci u kontaktní ZOO a velkého dětského hřiště je otevřeno po celý rok.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/zoo-farmy-kone/jizni-cechy/1693-zoo-ohrada-hluboka-nad-vltavou