Výlety s dětmi

Mravenčí stezka Hostinné

Výlety s dětmi

Mravenčí stezka Hostinné

Mravenčí stezka Hostinné
  • Trasa výletu: od městského parku v Hostinném po Mravenčí stezce na Antoníček a k lomům nad Arnultovicemi
  • Celková délka trasy: 4,6 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Mravenčí stezka v Hostinném nás zavede za poznáním fascinující mravenčí říše a dalších zajímavých živočichů i rostlin. V blízkosti stezky se nachází jedno z nejpočetnějších míst výskytu mravence pospolitého v Podkrkonoší. Na počátku a odpočinkovém místě na okraji lesa je instalována mapa stezky.

Trasa naučné stezky začíná za městským parkem v ulici Aloise Jiráska, kde se ze silnice odklání cesta k místní zahrádkářské kolonii. Kolem zahrádek projdeme do lokality Antoníček a další trasa nás přivede do lesa. Odbočkou ze široké lesní cesty vpravo se dostaneme k největšímu z mravenišť do údolí Východního potoka. Poté se stezka stáčí vzhůru a dorazíme na odpočinkové místo. Další stoupání pod elektrickým vedením nás vrátí na lesní svahovou cestu, takzvanou svážnici, která sloužívá ke svážení vytěženého dřeva z úbočí k odvozové cestě. Dojdeme k dalšímu odpočinkovému místu, kde si děti mohou pohrát a pohoupat se na houpačce.

Pokračujeme ke dvěma opuštěným lomům nad Arnultovicemi a k vyhlídce nabízející Krkonoše jako na dlani. V prvním z lomů je umístěno další odpočinkové místo. Stezka se pak vrací na okraj lesa na Antoníček a zpět do města. V průběhu celé trasy značené dřevěnými směrovkami půjdeme po zpevněných i nezpevněných lesních cestách, uvidíme krmelce a seníky pro přikrmování lesní zvěře, posedy, úly, ptačí budky a mraveniště. Patnáct zastavení s informačními panely nám poskytne řadu zajímavostí týkajících se mravenců a dalších živočichů, lučních rostlin a stromů, myslivosti či třeba geologie. Trasa je vhodná pro rodiny s dětmi, které již zvládnou náročnější stoupání, převýšení je cca 130 metrů.

Zdroj: www.region-krkonose.cz/aktivni-vyziti/turisticke-trasy-naucne-stezky/mravenci-stezka-hostinne/

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/krkonose/1679-mravenci-stezka-hostinne-krkonose