Výlety s dětmi

Naučnou stezkou Černohorským rašeliništěm

Výlety s dětmi

Naučnou stezkou Černohorským rašeliništěm

Naučnou stezkou Černohorským rašeliništěm
  • Trasa výletu: kabinkovou lanovkou z Jánských lázní na Černou horu, kolem Sokolské boudy k hotelu Černá bouda, odtud po červené TZ na okruh Černohorským rašeliništěm a lanovkou zpět do Jánských lázní
  • Celková délka trasy: 6 km (délka samotné naučné stezky 3,5 km)
  • Terén: rovinatý s mírným převýšením
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Krkonošská naučná stezka Černohorské rašeliniště nás provede nejstarším rašeliništěm lesního typu zdejších hor a nabídne nám řadu pěkných výhledů. Výlet je vhodný i pro rodiny s dětmi, pro které bude pěkným zážitkem jízda lanovkou na Černou horu.

Autem dojedeme do Janských lázní, kde jej necháme na placeném parkovišti a zamíříme ke stanici lanové dráhy, odkud nás kabinková lanovka Černohorský expres dopraví na Černou horu. Od horní stanice se dáme po široké pěšině směrem k nedaleké, dnes bohužel zdevastované historické Sokolské boudě a od ní půjdeme žlutě značenou úzkou cestou lemovanou stromy k hotelu Černá bouda. Tady se nám otevřou krásné panoramatické výhledy na Sněžku, Obří a Modrý důl a Studničnou. Od hotelu budeme pokračovat pohodlnou cestou po červené turistické značce, která nás dovede až k Černohorskému rašeliništi. Prochází jím 3,5 km dlouhá naučná stezka z velké části po dřevěných poválkových chodníčcích, krátké úseky vedou přírodním terénem. Na rašeliniště se můžeme podívat z 6,5 m vysoké rozhledny, která se nachází na začátku stezky. Na její výhledovou plošinu vede dvanáct schůdků. Na severní straně Černohorského rašeliniště nás chodníček přivede k Hubertově vyhlídce, odkud je pěkný výhled na okolní hory. Můžeme si tu odpočinout a posedět u dřevěného stolu s lavičkami.

Na trase stezky je umístěno šest informačních tabulí, které nám prozradí řadu zajímavostí o zdejší flóře a fauně. Naučná stezka je přístupná podle aktuálního počasí přibližně od června do půli října, nejhezčí zážitky nabízí v létě v červenci, kdy většina rostlin kvete. Občerstvení si můžeme dopřát na Černé hoře u stanice lanovky, v hotelu Černá bouda a dole v Janských Lázních, kde místní restaurace nabízí vyhlášené krajové speciality.

Zdroj: http://www.region-krkonose.cz/aktivni-vyziti/turisticke-trasy-naucne-stezky/naucna-stezka-cernohorske-raseliniste/

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/krkonose/1677-naucnou-stezkou-cernohorskym-raselinistem-krkonose