Výlety s dětmi

Zvířata a další atrakce pro děti v ZOO Ústí nad Labem

Výlety s dětmi

Zvířata a další atrakce pro děti v ZOO Ústí nad Labem

Zvířata a další atrakce pro děti v ZOO Ústí nad Labem
  • Druh zábavy: ZOO, sezonní jízdy vyhlídkovým vláčkem, komentované prohlídky, jízda na ponících, komentované krmení, zábavně–vzdělávací programy, akce pro děti
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Drážďanská 558, Ústí nad Labem, Česká republika

Popis

Zoo Ústí nad Labem svou rozlohou patří k menším zoologickým zahradám. Nalézá se na strmých svazích labského údolí. Vstup do zahrady je možný horním vchodem ve Výstupní ulici pod sídlištěm v Doběticích, který je otevřený pouze v hlavní sezóně, a nebo dolním vchodem z Drážďanské ulice, kde se nachází parkoviště.

V ZOO v Ústí nad Labem můžeme vidět například slony, žirafy, nosorožce, pandy, orangutany, lemury, tuleně, zebry, osly, lamy, velbloudy nebo rosomáky. Pozoruhodný je jistě pavilón kočkovitých šelem, ve kterém žijí lvi, levharti nebo medvědi malajští. Děti se tu dozvědí spoustu zajímavostí na interaktivních tabulích a expozicích. Ke zhlédnutí jistě stojí přírodní exotárium, opice a aligátoři.

Svým návštěvníkům se zoologická zahrada v Ústí nad Labem snaží poskytnout co nejbližší kontakt se zvířaty. Dokazuje to dětská dotyková ZOO, předváděcí akce (procházení slonů po ZOO, komentované krmení tuleňů) nebo zážitkové programy (krmení vybraného druhu zvířete, chovatelem na 1 den).

Dále dětem ústecká ZOO nabízí sezonní jízdu vyhlídkovým vláčkem, komentované prohlídky, jízdu na ponících, komentované krmení, zábavně – vzdělávací programy a různé akce.

V areálu zoologické zahrady najdeme několik dětských hřišť nebo modely dřevěných dinosaurů. Občerstvit se můžeme v mnoha stáncích. Celoročně je v provozu restaurace Savana.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/zoo-farmy-kone/severni-cechy/1675-zoo-usti-nad-labem