Výlety s dětmi

Výlet na vinici Šobes

Výlety s dětmi

Výlet na vinici Šobes

Výlet na vinici Šobes
  • Trasa výletu: od parkoviště nad obcí Hnanice do údolí řeky Dyje a na vinici Šobes
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Během tohoto výletu se podíváme do krásného údolí řeky Dyje a jedné z nejznámějších vinic Moravy nesoucí název Šobes, která se rozprostírá na jižním úbočí skalního ostrohu v meandru řeky Dyje. Trasa vede po lesních cestách a pěšinách, zprvu klesáme do údolí a poté krátce stoupáme k vinici. Na výlet je vhodný pouze kočárek do terénu.

Od parkoviště nad Hnanicemi do údolí řeky Dyje

Auto necháme na parkovišti v kopci nad obcí Hnanice u rozcestí Fládnická, poblíž je stánek s občerstvením a prodejem vína. Vyrazíme po žluté turistické značce ve směru k vinici Šobes. Kousek jdeme po silnici, po níž jsme přijeli, následně na rozcestí Na Fládnické cestě zabočíme doprava a stále po žluté klesáme do údolí řeky Dyje. Pod kopcem u rozcestí Pod Šobesem se v minulosti nacházel hotel Gruber, na který byl přestavěn nevyužívaný čtvrtý mlýn ze zdejší lokality "Devíti mlýnů". Mlýny na řece Dyji zcela zanikly se spuštěním železné opony po 2. světové válce. Pozůstatky bývalého hotelu Gruber si tu můžeme prohlédnout.

Po visutém mostě přes Dyji a k vinici Šobes

Po pár desítkách metrů na rozcestí Pod Šobesem - u lávky odbočíme doprava na visutý most přes řeku Dyji a následujeme červené turistické značení. Na druhém břehu řeky za loukou nás čeká cca 100 metrové stoupání po nepříliš kvalitní cestě na okraj vinice Šobes. Nalézá se tu stánek s prodejem vína. Dále je možné pokračovat po pěkné cyklostezce, jedná se však o táhlou cestu do kopce. K parkovišti se vrátíme po stejné trase.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/jizni-morava/167-vylet-na-vinice-sobes