Výlety s dětmi

Lezecká stěna Boulder Bar - lezení a zábava pro děti i dospělé

Výlety s dětmi

Lezecká stěna Boulder Bar - lezení a zábava pro děti i dospělé

Lezecká stěna Boulder Bar - lezení a zábava pro děti i dospělé
  • Druh zábavy: Lezení a cvičení pro děti i dospělé.
  • Kurzy a kroužky: cvičení, kurzy sportovního lezení (boulderingu) pro děti i dospělé, kurzy sportovní gymnastiky, tréninková lezecká skupina
  • Další služby: BB speciální dny, dětská víkendová lezecká dopoledne, závody, narozeninové oslavy, horolezecký tábor a tábory příměstské
  • Adresa: U Výstaviště 230/11, Praha 7 - Holešovice, Česká republika

Popis

Lezecká stěna Boulder Bar v Praze-Holešovicích – to je jedinečné spojení lezení pro děti i dospělé s možností posedět si v příjemné restauraci.

Jde o stěnu boulderingovou - bouldering spočívá v lezení kratších, ale často o to silově a technicky náročnějších cest. Boulderová stěna nedosahuje tak vysokých rozměrů jako stěna s lanem - maximální výška je cca 4 metry (pro děti méně) a po celé ploše je zajištěna měkkým dopadištěm. K dispozici je však i cvičná stěna s lanem, vhodná zejména pro začátečníky.

Lezecké cesty jsou zde různě značené a rozdělené do pěti obtížností. Díky tomu si najde zábavu i naprostý začátečník! A na své si přijdou i děti, a to například v lezeckém Hradu o třech podlažích, na který se dá zvenku lézt, zevnitř probíhat a dolů vede klouzačka, dále v dětském koutku nebo na speciálních zvířátkových lezeckých profilech.

Lezení je sportem zábavným a také zdraví prospěšným – naučíte se správnému držení těla, zlepšíte pohybovou koordinaci, rovnováhu a obratnost a rovnoměrně posílí všechny svalové partie.

Zalézt si můžete přijít jen tak sami nebo vyzkoušet některý z kurzů lezení pro děti i pro dospělé. Boulder Bar dále nabízí také rodinné lekce, uspořádání dětských narozeninových oslav, víkendový dopolední program pro děti (tzv. Zábavné dopoledne), spolupráci s fyzioterapeutem, vedené tréninky, závody a spoustu dalšího. Během celých letních prázdnin se zde koná dětský příměstský tábor a pro zájemce také pobytový tábor ve skalách.

Boulder Bar se nachází pouze několik metrů od tramvajové zastávky Výstaviště Holešovice a neustále se vyvíjí a rozrůstá. Pro jednotlivce, skupiny i rodiny s dětmi je tato aktivita přímo jako stvořená a je skvělým využitím volného času. Sportoviště je také vybaveno obchodem s lezeckým vybavením a letní terasou.

Veškeré vybavení je možné si zde zapůjčit.

Informace o všech aktivitách najdeme na stránkách www.boulder.cz nebo na emailu katka@boulder.cz.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/materska-centra-kurzy-krouzky/praha/1645-kurzy-lezeni-pro-deti-na-stene-boulder-bar