Výlety s dětmi

Na vyhlídku v Klecanech

Výlety s dětmi

Na vyhlídku v Klecanech

Na vyhlídku v Klecanech
  • Trasa výletu: z Klecan Klecanským hájem na vyhlídku
  • Celková délka trasy: 2 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Při krátké procházce Klecanským hájem dorazíme na vyhlídku, odkud je krásný pohled do Vltavského kaňonu. Zaparkujeme na konci ulice U Háje v západní části Klecan.

Popis trasy

Od rozcestí Klecany na okraji háje se vydáme po zelené vrcholové odbočce. Trasa vede po rovině úbočím Klecanského háje. Cestou narazíme na některá zastavení naučné stezky Za pírkem klecanského sokola s prvky pro děti, která se táhne po celých Klecanech, někde svádí z hlavní cesty a zabočuje k místním zajímavostem. Na výlet  je možné se vypravit za sucha i se sportovním kočárkem.

Po úvodních cca 400 metrech dojdeme do míst u bývalé hájovny a ještě dříve zaniklého městského pivovaru. V zatáčce u cesty je studánka „U Skrytého pramene“ (někde uváděna jako „Alenka“), jejíž voda se využívala k vaření klecanského piva. Pod námi se nalézá lesní tůňka, u níž roste javor klen, který obdržel označení významného stromu. Hlavní lesní cestou se dostaneme na skalní vyhlídku u Klecanského háje. Prohlédneme si odsud jez v Klecánkách s plavebním kanálem, Roztoky u Prahy nebo v dáli Pražský hrad a rozhlednu Petřín.

Vyhlídka není zajištěna zábradlím, proto musíme dávat velký pozor na děti, aby někde neuklouzly!

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/1644-na-vyhlidku-v-klecanech