Výlety s dětmi

Zvířata ve Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy

Výlety s dětmi

Zvířata ve Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy

Zvířata ve Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy
  • Druh zábavy: areál se zvířaty, tropické a venkovní terárium, expozice léčivých bylin, naučná stezka, dětské kroužky, dětské tábory
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Drtinova 199/1A, Praha 5 - Smíchov, Česká republika

Popis

V Praze na Smíchově v blízkosti metra Anděl se v parku na kopci nad nákupním centrem Nový Smíchov nachází Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy. Park je s nákupním centrem propojen můstkem přes frekventovanou ulici Kartouzská. Vstup do zahrady Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy je zdarma.

Prohlédneme si tu klokany, papoušky, pštrosy, prasátka, kozy, poníky nebo lamy. Děti si mohou pohrát na hřišti. Ve volně přístupném venkovním teráriu spatříme například želvy nebo kajmanku. Starší děti by mohla zajímat expozice léčivých bylin nebo přírodovědná naučná stezka. Součástí areálu je také tropické terárium, kde jsou k vidění krokodýli, varani, ryby, hadi, leguáni nebo malé opičky. Veřejnosti je tropické terárium otevřené pouze ve vybraných dnech a platí se zde vstupné.

Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy též vede řadu dětských kroužků zaměřených na přírodovědu a chov zvířat, zajišťuje školní exkurze a dětské tábory. Klubovna s drobnými hlodavci je určena dětem navštěvujícím kroužek.

Některá zvířátka či rostliny si můžeme zakoupit v přízemí hlavní budovy. Nad stanicí se nalézá pěkné dětské hřiště Sacré Coeur, odkaz níže.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/zoo-farmy-kone/praha/1625-zvirata-ve-stanici-prirodovedcu-ddm-hl-m-prahy