Výlety s dětmi

Cyklostezkou podél Berounky z Prahy do Řevnic

Výlety s dětmi

Cyklostezkou podél Berounky z Prahy do Řevnic

Cyklostezkou podél Berounky z Prahy do Řevnic
  • Trasa výletu: z Prahy-Velké Chuchle přes Radotín, Černošice a Dobřichovice do Řevnic, možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 45 km (tam a zpět), 23 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Od soutoku Berounky a Vltavy u Lahvovic až do Řevnic vede pohodová cyklostezka. Většina trasy je asfaltová, z malé části šotolinová a díky rovinatému terénu je vhodná pro cyklisty jakéhokoliv věku. Na některých úsecích ji lze absolvovat i na in-line bruslích. Přes část Černošic se projíždí vedlejšími uličkami. Na trase je mnoho možností k občerstvení a odpočinku.

Z Velké Chuchle do Radotína a Černošic

Cyklovýlet zahájíme ve Velké Chuchli na jižním okraji Prahy. Ulicí Dostihovou u dostihového závodiště se přiblížíme k pražské cyklostezce A1 podél levého břehu Vltavy (myšleno dle směru toku) a vyrazíme jižním směrem. Po 2 kilometrech se ocitneme u soutoku Berounky a Vltavy. U něj podjedeme Lahvovický most (stále vedeni značkou cyklotrasy A1) a navážeme na ulici Výpadová, kterou projíždíme po úzkém chodníčku. Po 300 metrech zabočíme doleva a po cyklostezce směrujeme do Radotína.

U přírodního koupaliště Biotop Radotín nás cyklistické značení A1 zavede doprava na šotolinovou cestu. Tu vystřídají asfaltové cesty, pak se kousek po betonové cestě stočíme zpět ke břehu Berounky. Přijíždíme do Černošic a tam se cyklistické značení A1 změní na č. 3.

Černošicemi a cyklostezkou do Dobřichovic

U mostu přes Berounku cyklotrasa č. 3 zabočuje doprava a následně se napojí na ulici Zdeňka Lhoty, poté Dr. Janského, po kterých projedeme Černošicemi. Pozor, těsně před tím, než cyklotrasa č. 3 začne klesat k Berounce (v blízkosti Kadečkova mlýna), z ní odbočíme doprava. Ulicí Slunečná stoupáme 300 metrů do strmějšího kopce a poté odbočíme vlevo na cyklostezku do Dobřichovic. Na začátku prudce klesáme chatovou oblastí, pak už pokračujeme opět po rovině.

Od dobřichovského zámku do Řevnic

U zámku Dobřichovice si odpočineme a znova vedeni cyklotrasou č. 3 se blížíme k Řevnicím. Asi po 2 kilometrech jízdy od zámku přejedeme po silničním mostě na pravý břeh Berounky. Poslední 1,2 km dlouhý úsek cyklostezky nás dovede k dalšímu mostu a železničnímu přejezdu, za kterým odbočíme doleva. Po 500 metrech jsme na vlakovém nádraží, z něhož se vlakem můžeme vrátit do Velké Chuchle.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/1620-cyklostezkou-podel-berounky-z-prahy-do-revnic