Výlety s dětmi

Punkevní jeskyně s plavbou na lodičkách a návštěvou propasti Macocha

Výlety s dětmi

Punkevní jeskyně s plavbou na lodičkách a návštěvou propasti Macocha

Punkevní jeskyně s plavbou na lodičkách a návštěvou propasti Macocha
  • Trasa výletu: ze Skalního Mlýna k Punkevním jeskyním, prohlídka jeskyní a dna propasti Macocha (pěší + plavba na lodičkách), k jeskyním možnost dopravy silničním vláčkem
  • Celková délka trasy: 4 km (k Punkevním jeskyním a zpět) + 1 km prohlídka
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (pouze procházka kaňonem Pustý žleb)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (pouze procházka kaňonem Pustý žleb)

Popis

Moravský kras je největší a nejpestřejší krasovou oblastí v České republice. V této lokalitě se vyskytuje více než 1000 jeskyní, veřejnosti je přístupných pouze pět z nich, v severní části Moravského krasu jsou jimi Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, jeskyně Balcarka a Sloupsko – šošůvské jeskyně, ve střední části Moravského krasu je to jeskyně Výpustek. Nejvíce navštěvované a pro děti nejatraktivnější jsou Punkevní jeskyně.

Procházka Pustým žlebem

K Punkevním jeskyním se dostaneme příjemnou procházkou po asfaltové cestě při toku řeky Punkvy (krasovým kaňonem Pustý žleb) nebo se tudy svezeme silničním vláčkem. Výchozím místem je Skalní Mlýn, který se nachází 6 kilometrů východně od Blanska. Je zde možnost parkování (placené) a občerstvení. Vzdálenost od Skalního Mlýna k Punkevním jeskyním je cca 2 km.

Procházku krasovým kaňonem Pustý žleb si lze prodloužit až k Sloupsko-šošůvským jeskyním na okraji obce Sloup, které se nalézají 6 kilometrů od Punkevních jeskyní. Celá trasa je do pozvolného kopce, vhodná jak pro kočárky, tak i pro kola.

Prohlídka Punkevních jeskyní a propasti Macocha

Během podzemního okruhu v Punkevních jeskyních se podíváme na dno propasti Macocha (138 m) a poplujeme na lodičkách po podzemní řece Punkvě. Prohlídka je zakončena návštěvou krápníky bohatě vyzdobeného Masarykova dómu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/moravsky-kras/1610-punkevni-jeskyne-s-navstevou-propasti-macocha-a-plavbou-na-lodickach