Výlety s dětmi

Cyklostezkou Bečva ze Vsetína do Valašského Meziříčí

Výlety s dětmi

Cyklostezkou Bečva ze Vsetína do Valašského Meziříčí

Cyklostezkou Bečva ze Vsetína do Valašského Meziříčí
  • Trasa výletu: ze Vsetína přes Pržno, Mikulůvku, Bystřičku a Jarcovou do Valašského Meziříčí, možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 43 km (tam a zpět), 22 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Tato část cyklostezky Bečva vede při dolním toku Vsetínské Bečvy ze Vsetína do Valašského Meziříčí, kde se spojuje s rožnovskou větví cyklostezky. Stejně jako úsek mezi Velkými Karlovicemi a Vsetínem je i tento téměř celý po rovině, není však vhodný pro in-line bruslaře. V jednom místě stezka není asfaltová a jiná část trasy zase vede po vedlejší silnici s malým provozem. U tohoto výletu je možnost návratu vlakem. Cyklostezka začíná u zámeckých zahrad ve Vsetíně a odtud vede po levém břehu Vsetínské Bečvy, kterou na okraji města překročí na druhý břeh.

Vsetín - Pržno (9 km)

Ve Vsetíně zaparkujeme v některé ulici v blízkosti řeky a vyrazíme směrem na Valašské Meziříčí. Po celou dobu se držíme cyklistického značení s číslem 501 (změněno z původního č. 50). Během cesty řeku několikrát přejedeme.
Po 6 kilometrech jízdy od Vsetína narazíme na odbočku vlevo, jde o cyklostezku do obce Ratiboř (vzdálené cca 2 km). My pokračujeme rovně, přejedeme hlavní silnici, napojíme se na lesní cestu a po 500 metrech nás cyklistické značení zavede na poměrně úzkou pěšinu směrující do Pržna. Pro cyklovozík je tento úsek hůře sjízdný. Naštěstí se jedná pouze o 1 kilometr, pak opět na trasu navazují asfaltky.

Pržno - Valašské Meziříčí (13 km)

Z Pržna do následující obce Mikulůvka jedeme po asfaltové cestě se zákazem pro motorová vozidla. Zde se napojíme na vedlejší silnici a míříme na okraj obce Bystřička, kde před hlavní silnicí č. 57 odbočíme vlevo na místní silničku směřující do obce Jarcová.

Z Jarcové vede opět cyklostezka, která naposledy přemostí řeku, pokračuje podél hlavní silnice a posléze podél železniční trati až do Valašského Meziříčí. Na okraji města se přiblížíme k řece a skrz park Abácie se dostaneme do centra.

Možnost návratu vlakem

Zpět do Vsetína se můžeme vrátit vlakem, nádraží je vzdálené 500 metrů od cyklostezky, dostaneme se k němu ulicí Nádražní.

Komu projížďka nestačila, je možné pokračovat dále rožnovskou větví cyklostezky Bečva do Rožnova pod Radhoštěm.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/beskydy/1608-cyklostezkou-becva-ze-vsetina-do-valasskeho-mezirici